Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Nevěra žen má své důvody. V čem tkví?

Jana Albrechtová

Jana Albrechtová

7. 3. 2018

Nevěra není nic nového pod sluncem. Musí být stejně tak stará jako lidstvo samo. Častěji se hovoří o mužské nevěře, ale co ta ženská? Proč ženy podvádí své protějšky, i přestože to jsou muži hodní, věrní a milující? Proč občas bývají ženy tak kruté a zrádné? To jsou dobré otázky a my máme dobré odpovědi.

Nevěra je všudypřítomná

Nevěru řeší dnes a denně miliony lidí. Samozřejmě, nepodvádí jen ženy, ale také muži a mohli bychom se přít o to, které pohlaví podvádí víc. Celosvětové statistiky neexistují, dejme tomu tedy, že to je fifty fifty. Patrně budou však muži v tomto ohledu vést, jelikož ženy v řadě zemí nemají ani právo na to vyjít samy ven, natož pak podvádět.

Co je nevěra? Flirt, líbání nebo jen sex!

Psychologie ženské nevěry

Je to tak, mužská nevěra není obecně společností považována za něco nenormálního. Často bývá jejich nevěra právě tou společností omlouvána. Proč u mužů ano a u žen ne? Proč je ženská nevěra naopak považována za zvláštní?

Počet nevěrných žen roste

Časy se však mění a počet nevěrných žen je na vzestupu. Dle dostupných statistik rodinných psychologů, své muže podvádí celá polovina žen, přičemž 25 % o tom řekne svým protějškům.

Ženská a mužská nevěra se liší v důvodu

Jak muži, tak ženy jeden druhého podvádí, ale většinou mají k této činnosti zcela rozdílné pohnutky. Jaký je tedy rozdíl mezi ženskou a mužskou nevěrou?

Nevěra a děti. Jaký vliv má dusno v rodině na vaše potomky?

Proč se některé ženy rozhodnou podvádět svého muže?

Psychologové, zejména ti, kteří podporují doktrínu Sigmunda Freuda, tvrdí, že muži nedokáží žít bez sexuálních pudů a zkrátka poslouchají volání přírody, přičemž se snaží oplodnit tolik žen, kolik jen zvládnou.

Problém je v (ne)dokonalosti

Ale ženy? Proč to dělají ženy? Ty přeci takovou potřebu nemají. Ty, když poslouchají přírodu, tak se snaží vybrat si toho nejlepšího možného otce pro své budoucí děti. Jen zřídkakdy se ženy snaží mít velké množství milenců. Tak co je ten problém? Ženy zkrátka chtějí mít dokonalého muže, a to je ten problém.

Ideální muž neexistuje

Takový normální příklad: Žena se zamiluje do muže, který je zkrátka a dobře ztělesněním mužnosti. Je to hrdina a má ty nejlepší kvality muže – sílu, spolehlivost, vášeň a tak podobně, však si každá žena tyto ideální vlastnosti umí domyslet sama. Ale potom? Po čase zjistí, že se mýlila. Dospěje k názoru, že ideální muž neexistuje. I přesto se však takového muže snaží najít, a to i přesto, že jí její okolí říká, že dokonalejšího muže, než je ten její, sami neznají.

Toužíme po tom, co nemůžeme mít

Ono celkově je velmi těžké ženu uspokojit. Nepřinese-li muž dostatek peněz do rodinného rozpočtu, žena touží po bohatém nápadníkovi. Stejně tak na druhou stranu, je-li žena obklopena bohatstvím a luxusem, stěžuje si, že jí manžel věnuje jen málo pozornosti.

Čím nedostupnější muž, tím lépe

Častým scénářem proto bývá, že muži, kteří jsou ženám blízko (partneři), se zdají ženám být nudní, přičemž ti, kteří s nimi nejsou tak často, se zdají být těmi nejlepšími z nejlepších. Netrvá dlouho a žena svého partnera s tímto mužem podvede. Posteskne si „ach, kdybych tak s ním mohla být…“. Zkrátka po tomto novém muži touží, věří, že konečně potkala tu správnou lásku. Jenomže po čase zjistí, že se zase spletla. Že je opět zklamaná.

5 rad, jak udržet fungující manželství. Problém není jen nevěra

Proč jsou ženy nevěrné, když dokáží své pudy ovládat?

Co se za ženskou nevěrou skrývá? Vždyť většina žen, co se týče nevěry, nejedná na základě instinktů. Jsou schopné své činy kontrolovat, zvláště pak, dostalo-li se jim dobrého vychování. Proč tedy ženy dokáží najednou zapomenout na morálnost a pak se stejně trápí výčitkami? Podle psychologů má toto plno důvodů.

Odveta

Jedním z hlavních důvodů, proč ženy své partnery podvádí a lžou jim, není nic jiného, než zkrátka odveta. Chtějí jim oplatit to, co oni udělali jim stejnou mincí. Stejně tak žena může podvádět v případech, kdy s ní muž nezachází podle toho, jak by si přála. Občas právě toto chování může vést až k nenávidění jeden druhého.

Milenec jako řešení problémů

U milence pak žena najde to, co nenacházela již dlouhou dobu u svého muže, zkrátka si u něj kompenzuje problémy ze svého manželského života. Zjednodušeně řečeno, z tohoto muže cítí klid a bezpečí.

Nymfomanie

Někdy však, ať muž dělá, co dělá, ať má srdce třeba celé ze zlata a na bankovním účtě miliony, nedokáže svou ženu uspokojit. Je to zkrátka nymfomanka a její sexuální apetýt je nezvladatelný.

Jednotvárnost, aneb když žena nedostává nic nazpět

Monotónní partnerství bývá hlavním důvodem, proč se ženy k nevěře rozhodnou. Muži, ovlivněni stereotypem, po čase začnou považovat své manželky za domovnice a očekávají od nich, že se budou věnovat všem povinnostem okolo domu. Zkrátka dělat ty „ženský práce“. Ženy v tomto často neodporují, nicméně problém je, že nedostávají od svých mužů nic nazpět. Nejenže u milenců nebudou považovány za služky, ale také si budou užívat romantických schůzek, dárků, pozornosti, něžnosti a pochopitelně sexu.

Brzká svatba

Dnes už tomu tak není, že by se každá žena měla vdát do 21 let, protože ve 23 letech bude už stará. Ale i přesto se některé dívky ženou do vdavek, protože mají strach, že z nich budou jednoho dne staré panny. Některé se pochopitelně chtějí provdat z velké lásky. Jenomže právě ono brzké manželství bývá častým důvodem, proč nakonec ženy začnou své partnery podvádět a proč celý vztah vezme za své. Po pár letech přestane mnoho žen vidět svého muže jako pana ideálního a začne být z toho frustrována.

Podvádět je přeci moderní, nebo ne?

Přátelé, seriály, internetová fóra, magazíny, televizní show. Ženy u těchto případů často vidí, že nevěra je normální a nikdo takové chování vlastně ani pořádně neodsuzuje. Zkrátka, když se to tady smí, přeci nebude za černou ovci, může to přeci zkusit také, vždyť to zas až takový prohřešek přeci není.

Umíte vymyslet dokonalé alibi pro nevěru? Proč jsou ženy lepší lhářky!

Společné bydlení bere iluze

Ono společné bydlení často obere oba partnery o iluze. Ne nadarmo je tak společné bydlení považováno za tu nejlepší zkoušku vztahu. Žena svého muže už dobře zná, zná jeho zvyky, které ji odpuzují a chce něco nového, někoho, kdo dokáže její život opět naplnit nezapomenutelnými emocemi a hlavně láskou.

Nevěrné ženy mívají za sebou přísnou výchovu

Zvláštní je, že právě tyto touhy zažívají ženy, které byly přísně vychovávány. Ženy, kterým bylo vtloukáno do hlavy, že nevěra je špatná. Právě nevěru tyto striktně vychovávané ženy vnímají jako „zakázané ovoce“ či tabu, které je láká, které zkrátka chtějí prolomit.

Dokazují si svou atraktivitu

Od žen se očekává, že budou dobře vypadat, nebo se o to budou alespoň snažit. Právě proto řada žen trpí strachem ze ztráty atraktivity a milencem si ji dokazují.

Důvěra je křehká jako skořápka

Našli jste v tomto článku podobný případ, který se týká vás? Ať už jste muž nebo žena? Nebo ten váš chybí? Důvodů k nevěře existuje nekonečno a každá rodina má svůj příběh, každá žena má svůj vlastní motiv. Každý jedinec se s nevěrou vyrovná po svém. Někdo ji promine, jiný ne. Ona láska a důvěra je tak křehká jako skořápka. Jakmile se objeví prasklina, nikdy nezmizí a vztah bude ohroženější než kdy jindy.

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nevěra žen má své důvody. V čem tkví?