×
WomanOnly

Nevěra žen má své důvody. V čem tkví?

Nevěra u žen, přítelkyně mě podvádí

Nevěra není nic nového pod sluncem. Musí být stejně tak stará jako lidstvo samo. Častěji se hovoří o mužské nevěře, ale co ta ženská? Proč ženy podvádí své protějšky, i přestože to jsou muži hodní, věrní a milující? Proč občas bývají ženy tak kruté a zrádné? To jsou dobré otázky a my máme dobré odpovědi.

Nevěra je všudypřítomná

Nevěru řeší dnes a denně miliony lidí. Samozřejmě, nepodvádí jen ženy, ale také muži a mohli bychom se přít o to, které pohlaví podvádí víc. Celosvětové statistiky neexistují, dejme tomu tedy, že to je fifty fifty. Patrně budou však muži v tomto ohledu vést, jelikož ženy v řadě zemí nemají ani právo na to vyjít samy ven, natož pak podvádět.

Co je nevěra? Flirt, líbání nebo jen sex!

Psychologie ženské nevěry

Je to tak, mužská nevěra není obecně společností považována za něco nenormálního. Často bývá jejich nevěra právě tou společností omlouvána. Proč u mužů ano a u žen ne? Proč je ženská nevěra naopak považována za zvláštní?

Počet nevěrných žen roste

Časy se však mění a počet nevěrných žen je na vzestupu. Dle dostupných statistik rodinných psychologů, své muže podvádí celá polovina žen, přičemž 25 % o tom řekne svým protějškům.

Ženská a mužská nevěra se liší v důvodu

Jak muži, tak ženy jeden druhého podvádí, ale většinou mají k této činnosti zcela rozdílné pohnutky. Jaký je tedy rozdíl mezi ženskou a mužskou nevěrou?

Nevěra a děti. Jaký vliv má dusno v rodině na vaše potomky?

Proč se některé ženy rozhodnou podvádět svého muže?

Psychologové, zejména ti, kteří podporují doktrínu Sigmunda Freuda, tvrdí, že muži nedokáží žít bez sexuálních pudů a zkrátka poslouchají volání přírody, přičemž se snaží oplodnit tolik žen, kolik jen zvládnou.

Problém je v (ne)dokonalosti

Ale ženy? Proč to dělají ženy? Ty přeci takovou potřebu nemají. Ty, když poslouchají přírodu, tak se snaží vybrat si toho nejlepšího možného otce pro své budoucí děti. Jen zřídkakdy se ženy snaží mít velké množství milenců. Tak co je ten problém? Ženy zkrátka chtějí mít dokonalého muže, a to je ten problém.

Ideální muž neexistuje

Takový normální příklad: Žena se zamiluje do muže, který je zkrátka a dobře ztělesněním mužnosti. Je to hrdina a má ty nejlepší kvality muže – sílu, spolehlivost, vášeň a tak podobně, však si každá žena tyto ideální vlastnosti umí domyslet sama. Ale potom? Po čase zjistí, že se mýlila. Dospěje k názoru, že ideální muž neexistuje. I přesto se však takového muže snaží najít, a to i přesto, že jí její okolí říká, že dokonalejšího muže, než je ten její, sami neznají.

Toužíme po tom, co nemůžeme mít

Ono celkově je velmi těžké ženu uspokojit. Nepřinese-li muž dostatek peněz do rodinného rozpočtu, žena touží po bohatém nápadníkovi. Stejně tak na druhou stranu, je-li žena obklopena bohatstvím a luxusem, stěžuje si, že jí manžel věnuje jen málo pozornosti.

Čím nedostupnější muž, tím lépe

Častým scénářem proto bývá, že muži, kteří jsou ženám blízko (partneři), se zdají ženám být nudní, přičemž ti, kteří s nimi nejsou tak často, se zdají být těmi nejlepšími z nejlepších. Netrvá dlouho a žena svého partnera s tímto mužem podvede. Posteskne si „ach, kdybych tak s ním mohla být…“. Zkrátka po tomto novém muži touží, věří, že konečně potkala tu správnou lásku. Jenomže po čase zjistí, že se zase spletla. Že je opět zklamaná.

5 rad, jak udržet fungující manželství. Problém není jen nevěra

Proč jsou ženy nevěrné, když dokáží své pudy ovládat?

Co se za ženskou nevěrou skrývá? Vždyť většina žen, co se týče nevěry, nejedná na základě instinktů. Jsou schopné své činy kontrolovat, zvláště pak, dostalo-li se jim dobrého vychování. Proč tedy ženy dokáží najednou zapomenout na morálnost a pak se stejně trápí výčitkami? Podle psychologů má toto plno důvodů.

Odveta

Jedním z hlavních důvodů, proč ženy své partnery podvádí a lžou jim, není nic jiného, než zkrátka odveta. Chtějí jim oplatit to, co oni udělali jim stejnou mincí. Stejně tak žena může podvádět v případech, kdy s ní muž nezachází podle toho, jak by si přála. Občas právě toto chování může vést až k nenávidění jeden druhého.

Milenec jako řešení problémů

U milence pak žena najde to, co nenacházela již dlouhou dobu u svého muže, zkrátka si u něj kompenzuje problémy ze svého manželského života. Zjednodušeně řečeno, z tohoto muže cítí klid a bezpečí.

Nymfomanie

Někdy však, ať muž dělá, co dělá, ať má srdce třeba celé ze zlata a na bankovním účtě miliony, nedokáže svou ženu uspokojit. Je to zkrátka nymfomanka a její sexuální apetýt je nezvladatelný.

Jednotvárnost, aneb když žena nedostává nic nazpět

Monotónní partnerství bývá hlavním důvodem, proč se ženy k nevěře rozhodnou. Muži, ovlivněni stereotypem, po čase začnou považovat své manželky za domovnice a očekávají od nich, že se budou věnovat všem povinnostem okolo domu. Zkrátka dělat ty „ženský práce“. Ženy v tomto často neodporují, nicméně problém je, že nedostávají od svých mužů nic nazpět. Nejenže u milenců nebudou považovány za služky, ale také si budou užívat romantických schůzek, dárků, pozornosti, něžnosti a pochopitelně sexu.

Brzká svatba

Dnes už tomu tak není, že by se každá žena měla vdát do 21 let, protože ve 23 letech bude už stará. Ale i přesto se některé dívky ženou do vdavek, protože mají strach, že z nich budou jednoho dne staré panny. Některé se pochopitelně chtějí provdat z velké lásky. Jenomže právě ono brzké manželství bývá častým důvodem, proč nakonec ženy začnou své partnery podvádět a proč celý vztah vezme za své. Po pár letech přestane mnoho žen vidět svého muže jako pana ideálního a začne být z toho frustrována.

Podvádět je přeci moderní, nebo ne?

Přátelé, seriály, internetová fóra, magazíny, televizní show. Ženy u těchto případů často vidí, že nevěra je normální a nikdo takové chování vlastně ani pořádně neodsuzuje. Zkrátka, když se to tady smí, přeci nebude za černou ovci, může to přeci zkusit také, vždyť to zas až takový prohřešek přeci není.

Umíte vymyslet dokonalé alibi pro nevěru? Proč jsou ženy lepší lhářky!

Společné bydlení bere iluze

Ono společné bydlení často obere oba partnery o iluze. Ne nadarmo je tak společné bydlení považováno za tu nejlepší zkoušku vztahu. Žena svého muže už dobře zná, zná jeho zvyky, které ji odpuzují a chce něco nového, někoho, kdo dokáže její život opět naplnit nezapomenutelnými emocemi a hlavně láskou.

Nevěrné ženy mívají za sebou přísnou výchovu

Zvláštní je, že právě tyto touhy zažívají ženy, které byly přísně vychovávány. Ženy, kterým bylo vtloukáno do hlavy, že nevěra je špatná. Právě nevěru tyto striktně vychovávané ženy vnímají jako „zakázané ovoce“ či tabu, které je láká, které zkrátka chtějí prolomit.

Dokazují si svou atraktivitu

Od žen se očekává, že budou dobře vypadat, nebo se o to budou alespoň snažit. Právě proto řada žen trpí strachem ze ztráty atraktivity a milencem si ji dokazují.

Důvěra je křehká jako skořápka

Našli jste v tomto článku podobný případ, který se týká vás? Ať už jste muž nebo žena? Nebo ten váš chybí? Důvodů k nevěře existuje nekonečno a každá rodina má svůj příběh, každá žena má svůj vlastní motiv. Každý jedinec se s nevěrou vyrovná po svém. Někdo ji promine, jiný ne. Ona láska a důvěra je tak křehká jako skořápka. Jakmile se objeví prasklina, nikdy nezmizí a vztah bude ohroženější než kdy jindy.

3.8/5 - (175 votes)

3.8/5 - (175 votes)


41 Komentáře Nevěra žen má své důvody. V čem tkví?

 1. Pane tdrsaurusi až se před Vámi svleče 20citka nádherná holka a vy ji odoláte tak jste borec nebo hlupák. Pud je pud a ženy to mají stejné. Sex před 10000 lety tyto problémy neřešil. Pud je pud, je to jen chemie.

 2. Promiňte jestli jsem se Vás svým příspěvkem nějak dotkl! A zároveň děkuji za Váš objektivní a pro mne zcela vyčerpávající názor na muže k terého vůbec neznáte. Toť vše.

 3. JJJOOO. JA- ZENA FUNGUJU PODLE AUTORA JAKO CHLAP, ALE NA ROZDIL OD JEHO NAZORU MAM I MOZEK A DOKAZU TEDY POUZIT JAK SPODEK TAK VRSEK MY FIGURY VE CHVILI, KDY JE TO POTREBA. LITUJU VSECJMY CHIDAKY ZDE PISICI, MALY PE.O JE HOLT PREKERKA 🙂 . ALE JSOU LIDE I BEZ OCI A NRBO NOHOU A ZVLADAJI SVUJ ZIVOT MNOHEM STATECNEJI

 4. AUTOR BY MEL ZAJIT K PSYCHIATROVI, MA SPOUSTU PROBLEMU K RESRNI- PREDEVSIM SAM SE SEBOU. JEDNIM SLOVEM: IDIOT

 5. Neschopnost dosáhnout orgasmus, má velký podíl v nevěře u žen. Je to tak dámy? V tomto přípaďě já jako muž to chápu, že to žena vyzkouší jinde. Problém bude, když to bude stejné i s tím druhým.

 6. Neschopnost dosáhnout orgasmus u žen je ve velké míře důvodem nevěry. Co dámy, je to tak?

 7. Tery melete hovadiny,ten kdo podvede je vinen a není o čem debatovat,pokud miluji nemám ani náznak po tom,že bych zahl,poněvač zahnout může jen povrchní tvor,pokud zahnu tak můžu vykládat cokoliv a všechno jsou to jen kecy….

 8. Tak jednoduché to ve vztazích neni,ale bylo by to fajn mít hned ,viníka, pokud naše ego nechce připustit, že o něco přijde. Ať už je to cokoli. A nebo že i já jsem se na tom co se stalo něčím podílel. Třeba jen svým výběrem partnera

 9. Nejhorší je, když dámě schází sebereflexe. Celý článek naprosto realisticky vystihuje ženské myšlení: nejprve je opojena štěstím, že našla „muže snů“. Pak NE že zjistí, že se „mýlila“. VE SKUTEČNOSTI začne brát to, co má, ZA SAMOZŘEJMOST. Muž pro ni nejen přestává být idolem/láskou, ale ono se to u ní úplně extrémně překlopí: ztráta úcty, respektu, loajality k němu. A většinou je tak hloupá, dá mu to nevybíravě najevo. Co se stane dále ? Srab jí to toleruje a nechá se dál ponižovat („ano miláčku“ atd.) Chlap ale začne vidět rudě, bouchnou v něm saze, vyřídí si to s ní a balí kufry. A okamžitě následuje zábavná scéna – dotyčná se rozeřve na celé kolo: „já blbá nevěděla, co mám … já tě strašně miluju … takovýho chlapa nenajdu“. A visí na něm jak břečťan. Načež jsem se pobaveně rozchechtal (jo jo … můj příběh). Sklepat, prostředník nahoru a nazdar bazar, frajerko. Jenže ona se nepoučí – udělá to samé s jiným, s jejím myšlením. Není pak chlapům lépe s kamarády ??

 10. Jojo tak tohle je zlata pravda. Také jsem neveru zažil a a to z partnerovi strany a je to hodně neprijemné a bolí to opravdu moc. A je to přesně tak,pokud to člověk nechce, tak to neudělá. Záleží jen na jeho rozhodnuti. A když to udělá, je to hajzl.

 11. Článek se snaží obhajovat nevěru, počin to pokleslých morálních rysů. Jedno jestli mužská nebo ženská, článek který obhajuje špatnosti, nemůže být dobrý, i kdyby byl napsán lépe než toto dílo.
  Co mně ale zaráží, je poměrně pravidelné obviňování, že mužská nevěra je vnímána jako chlapáctví, na rozdíl od zatracování nevěry ženské. Já bych si se ženou, o jejíchž nedostatcích na poli věrnosti bych věděl, nikdy nic nezačal. Nevím proč podstatně smířlivější, někdy až obdivný, postoj žen k proutníkům by mě mněl vnucovat změnu mého názoru. Neměla by snad byt snaha směrována k odsouzení obého, než k obhajobě?

 12. Jenže to musíte mít doma ženu, která to ocení a ví co chce. Buď se jí bude chlap víc věnovat a tím pádem nebude třeba nosit domů tolik peněz, nebo bude nosit domů fůru peněz, ale přicházet bude pozdě večer a hned padne únavou do postele a ženě se budce věnovat málo. Pak si musí ženuška stanovit priority, oboje mít nemůže.

 13. JOjo, jen bych ještě doplnil, že nejen s věkem, ale i se „zabezpečením“ )) nemají co na práci (ale jsou chuděry v jednom kole, třeba na fb)až jim z toho hrabe
  a děti?? vždyť jsou to „jen“ děti, ony se z toho snad někdy nějak dostanou….

 14. Hezky napsáno!! )) ale málokterý chlap si uvědomuje, že když zahla jednomu, že zahne i jemu a když je schopná rozložit rodinu s dětmi, co dodat….

 15. Nejlepší je nechat do sebe nastříkat a pak přijít s kukačkou domů jako například Geislerová,Menzelová…

 16. K první větĕ-třeba možnosti jako porno,které asi vymysleli potvory, aby se od přírody chlapy měli u čeho realizovat. K větĕ druhe-takze souhlasíte i se stinanim hlav chlapům,bezvěrcům. Chystáte se asi konvertovat…

 17. Chlapi,je mi líto,ale více se věnujte Vašim ženám a nevěrné nebudou.Někdy budete muset dělat i cirkusáka, ale ony to ocení.A dávat někomu rady? Srandička,život má mnoho cest. Když už nevíte kudy kam,jděte na pivo(nejlepší je Plzeň) a oni Vám to tam vysvětlí.čabík Bardí

 18. Článek je naprostý šit, jehož hlavním úkolem je omlouvání nevěry pomocí degradace člověka na úroveň jednoduchých pudů.
  Důvod nevěry je prostý a společný všem – sobeckost – nevěrní lidé jsou proto, že chtějí. Žádný jiný další důvod neexistuje. Asi každý člověk je vystaven pokušením, přičemž žádný partner není dokonalý – už jen to, že je to jedna osoba, je oblíbená vada, říká se jí stereotyp. Nějaké kecy o pudech (muži rozsévači vs. ženy vyžadující pozornost a péči) nechte stranou, protože ve finále záleží vždy a pouze na našem svobodném rozhodnutí.
  Takže buď si přiznejte, že partnera chcete podvádět protože jste sobci, nebo přiznejte, že jste nesvéprávní hlupáci pohánění jednoduchými pudy. Jiná možnost tu není 😀

 19. Bohužel je to tak, od přírody jsou ženy nespokojené potvory a nové možnosti je v tom pouze podporují. Ně na tom islámu je přece je dobré.

 20. ..no to je teda blábol…..na to jste musel hodně dlouho přemýšlet..že jo…??

 21. Problém žen je v tom, že nevědí co chtějí, ale nedají pokoj, dokud to nedostanou 🙂

 22. Pánové, z vašich moralistických keců je mi zle. Když to s ním neumíte nebo vám nefunguje, tak si holt budete muset připlatit. Kydáním hnoje na ženy se vám nepostaví.

 23. Ženské selhávají a to nejen v podvádění, ale hlavně v rodině. Pokud se rodina rozpadne je to hlavně vina a selhání ženy.Ale jinak si klidně mrd.jte mě to nevadí, jsem svobodný

 24. Ze zkušenosti vím,že žena si musí stále dokazovat svou atraktivitu,být jako potenciální objekt chlapských pudů a tím si zvedat sebevědomí.(ženy se mnou nebudou souhlasit.)Neuvědomují si,že obyčejnej chlap posuzuje „atraktivitu“ ženy podle toho,jak rychle roztáhne..Je to smutné,ale toto stoupá s věkem daných žen.

 25. Ten kdo si nevěru zažil, ví jak bolí, zejména po x letech manželství, narození dětí atd. Žena je nevěrná, protože může, chce něco zkusit, ale mnohdy nechce nést důsledky svého rozhodnutí a proto dává vinu za rozpad manželství na muže. Není to tak. Vždy za rozpad tohoto vztahu může ten kdo podvedl.

 26. Ješitní chlapi 😀 sami podvádět můžete a ženský ne??? S článkem naprosto souhlasím !!!

 27. Blbost, ženské jsou nevěrné, protože jsou to prostě čubky. Věrná ženská je taková rarita, že jednou bude vystavená v národním muzeu.

 28. Vy jste zřejmě usnul ve středověku. A ty děti potom bude vychovávat otec sám, když je matka pro rodinu bezcenná? Většina mužů to právě kvůli rodině strpí.

 29. Celý článek je o tom, že ženy potřebují ujištění, že pokud jsou nevěrné, může za to někdo jiný a samy mají stále velkou hodnotu.
  Ne, milé dámy, tak to není. Žena, která zahne manželovi je z hlediska partnerkého soužití nadále bezcenná a je vhodná jen na krátkodobé postelové dobrodružství, ale nikoli pro rodinu. A může si za to sama.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*