Menu
WomanOnly
Manželství

5 rad, jak udržet fungující manželství. Problém není jen nevěra

Veronika Tichá

Veronika Tichá

22. 1. 2017

U oltáře si zamilované páry slibují lásku na celý život, ne vždy ale tomuto závazku dostojí. Proč tolik manželství končí krachem? Zkusme se zaměřit na několik jevů, které mnohdy způsobují neslavné konce mnoha manželských svazků. Pokud si na začátku řeknete ANO, mělo by to znamenat také jedno velké NE! pěti nejčastějším NEpřátelům lásky:

NEpodporujte NEsoulad!

V období největší zamilovanosti často nezaregistrujeme fakt, že se k sobě s partnerem naprosto nehodíme. V počátcích vztahu se může jednat o nepatrné detaily, které později přerostou v nepřekonatelné vady na dříve tak „bezproblémovém“ vztahu.  Rčení o protikladech povah, které se přitahují, neplatí v každém případě. Několik měsíců po svatbě už těžko budeme chtít mhouřit oko nad věčnými žárlivými scénami nebo nad létajícím nádobím pokaždé, když se opozdíme o půl hodiny.

Co je nevěra? Flirt, líbání nebo jen sex!

NEtrpte NEsvobodu!

Známe to všechny – jakmile se pokusíme nadhodit, že by mohl manžel alespoň tento pátek vynechat pivo s přáteli a zůstat doma s rodinou, se zlou se potážeme. Muži se před vstupem do manželství nejvíce bojí pravděpodobně toho, že přijdou o volnost. Dopřejte jim jejich pravidelné i nepravidelné aktivity mimo domov, vždy se budou mít rádi za kým vracet!

NEobcházejte NEshody!

Mezi dvěma lidmi žijícími v jedné domácnosti dříve nebo později dojde k běžným každodenním konfliktům. Neřešte je, zde platí dvojnásob okřídlené tvrzení o vzájemné komunikaci mezi partnery. Podchyťte problém v jeho počátku a zamezte tak potencionální manželské krizi.

NEtolerujte NEdůvěru!

Důvěra a tolerance je základ vztahu, na tom se asi shodnou všichni. Pokud se za manželem zabouchnou dveře a vy se užíráte vědomím, že se na něj vrhá každá blonďatá kolegyně nebo dávná kamarádka z mládí, bude někde chyba.

Jak zachránit manželství

NEvěru NEbrat!

Tady není co dodat. O záletného manžela nikdo nestojí, pečujte tedy o vztah každou minutu, aby neměl důvod hledat jinde to, co mu schází u vás.

Manželství je běh na dlouhou trať a nikdo netvrdí, že to bude jednoduchá cesta. Pokud se ale budete ve vašem vztahu vyvarovat nejčastějších chyb, je velká naděje, že spolu strávíte mnoho krásných let. Nehledejte nedostatky na muži, který vás bezpodmínečně miluje, začněte u sebe a naučte se být šťastné!

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 rad, jak udržet fungující manželství. Problém není jen nevěra