Menu
WomanOnly
Manželství

Více než třetina zadaných Čechů je nevěrná. Víte proč?

Velkou většinu nevěr mají na svědomí jednorázové úlety. Češi rovněž stále podceňují riziko viru HIV.

O výsledcích informovala agentura STEM/MARK, jež provedla výzkum v dubnu, při němž oslovila necelou tisícovku heterosexuálů ve věku mezi 15 a 59 let. K nevěře se přiznalo 37% dotázaných.

Odborníci navíc zaznamenali, že se počty nevěrných mužů a žen vyrovnaly: dříve měli muži tendenci čísla záměrně přehánět, zatímco ženy spíš zamlčovat.

Jako důvod častých nevěr je v současnosti všude přítomný stres: pro záletníky jsou úlety příjemným relaxem. Ženy jsou navíc povolné k nevěrám při nespokojenosti ve vztahu, nebo když si chtějí zvýšit sebevědomí. Odborníci ale upozorňují, že trvalý efekt to nemá, což většinou nevěrné ženy rychle zjišťují.

Virus HIV je stále podceňován

Co je ale podle odborníků šokující, že většina záletníků podceňuje nebezpečí z hlediska chorob. Průzkumy prokázaly, že 56% nevěr tvoří jednorázové úlety, kdy jedinec nezná sexuální historii toho druhého. Přesto Češi ve většině případů nepoužívají kondom a v 91% případů nechodí ani na HIV testy.

Odborníci označují tato čísla za alarmující. Přitom jen za první tři měsíce tohoto roku bylo virem HIV nakaženo nejvíce lidí od roku 1985, kdy byla tato diagnostika zavedena.

V České republice jsou HIV nakažení z 80% homosexuálové a bisexuálové.

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Více než třetina zadaných Čechů je nevěrná. Víte proč?