×
WomanOnly

Jak pomoci kamarádce, když je jí muž nevěrný

Nevěra, nevítaná nechtěná, bohužel však všudypřítomná součást našeho života. Pokud máte to štěstí, že se vás osobně nedotkla, tak vám ze srdce gratulujeme. Dostat se do situace podváděné, je jedním z nejhorších a nejvíce stresujících okamžiků v životě ženy. Jestliže tato traumatizující zkušenost zasáhla do života vaší kamarádky, jistě velmi ocení vaši snahu jí pomoci. Jak se však chovat, abychom ji opravdu pomáhaly a spíše neprohlubovaly její bolest? 

pratelstvi-kamaradky-podpora-rada-pomoc

Vyslechnout a být tu pro ni

Nechte kamarádku vypovídat. Poskytněte jí tolik času, kolik jen bude potřebovat. Ujistěte ji, že tu jste pro ni a že vás může kontaktovat v kteroukoliv denní či noční dobu.

Od věci není nabídnout jí dočasný azyl, či v případě, že se rozhodne muže opustit, vypomoci jí i finančně.

Neraďte

Zřejmě se vás kamarádka zeptá, co že má teď dělat. Má toho bídáka opustit, nebo mu dát druhou šanci? Nikdy, zdůrazňujeme nikdy, jí neříkejte, co má dělat. Mohlo by se to obrátit proti vám. Toto rozhodnutí je skutečně jen a jen na ní. Pomozte jí, aby si celou situaci zanalyzovala. Má partnera stále ráda a nechce o něj přijít, nebo se na něj zlobí na tolik, že už s ním nemůže být.

Můžete to s ní rozebírat tak dlouho, jak kamarádka bude potřebovat, ale z vašich úst by skutečně nemělo zaznít, tak mu to prostě odpusť a začněte znovu, nebo naopak aby se na něj vykašlala. Ke konečnému verdiktu musí dojít sama.

Vyjádřete svoji lítost

Slovy jako: „To se děje často. Nejsi první ani poslední, komu se to stalo,“ jí asi moc nepomůžete. Vyjádřete jí svou opravdovou účast. Nebagatelizujte její bolest, to jí nepomůže. Své emoce, i když jsou vyčerpávající, si musí prožít naplno. Nebojte se plakat s ní. Řekněte jí, jak moc je vám líto, co se děje a že vás bolí její bolest a že s ní soucítíte.

Povzbuďte ji

Ve chvíli, kdy se dostatečně vypláče a její smutek začne přecházet ve vztek a v odhodlání danou situaci řešit, ji povzbuďte. Sdělte jí, že ať už se rozhodne jakkoliv, že ji v jejím rozhodnutí podpoříte. Dejte jí najevo, jak výjimečnou ženou je a jak věříte v to, že se rozhodla správně.

Probuďte v ní její ženskost

Po partnerově nevěře si s největší pravděpodobností bude připadat jako ošklivá, hloupá a neatraktivní. Pomozte jí najít v sobě ženu, kterou je. Zajděte si společně na manikúru, ke kadeřníkovi či nakupovat novou garderobu. Večer vezměte útokem nějaký útulný bar či hospůdku, ať kamarádka vidí, že je kolem ní spoustu mužů, kteří jí pokládají za atraktivní. Zvýší se jí sebevědomí a začne si znovu alespoň trochu věřit.

Všechna zmíněná doporučení nejsou jednorázovým aktem, ale soustavnou a dlouhotrvající činností. Z nevěry se nikdo neoklepe během týdne. A jestliže se jedná o dlouhodobý vztah, může to trvat rok i déle. Pamatujte na to, že kamarádka právě prochází obdobím, které prověří nejen její partnerství, ale i vaše kamarádství.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*