Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Dá se odpustit nevěra a posílit vztah? Některým paroháčům se zahýbání líbí

Co si budeme povídat, jakmile se mezi dvojici vetře někdo třetí, vždycky to znamená průšvih. Nevěra bývá považována za největší partnerskou zradu a většina z nás ji prostě neodpouští. Někdy se ale může stát, že bývá přímo vyhledávaným kořením vztahu nebo může posílit vztah, který pak zažívá opětovnou zamilovanost, stejnou jako na začátku.

Nevěra ve vztahu znamená krizi

Víte, jak to chodí. Aby něco mohlo pokračovat znovu od začátku, je třeba to nejprve patřičně (zpravidla velmi dramaticky) ukončit. Někdy k tomu stačí málo, a jindy zase o něco více. Třeba taková nevěra dokáže vztahem pěkně otřást. Otázkou je, co všechno vlastně můžeme za nevěru považovat. Je to polibek? Virtuální sex? Nebo třeba jen necudná myšlenka? Hranice někdy bývají vnímány velmi odlišně.

Nevěra ve vztahu může znamenat vážnou krizi a vzájemné ochladnutí, které může vést až k rozchodu nebo rozvodu. Bývá způsobena třeba i tím, že jeden druhého přestane přitahovat, nebo se objeví neřešené a neřešitelné problémy. Nevěra ale může být i pomstou, například za jinou nevěru či za cokoli jiného.

Co je nevěra? Flirt, líbání nebo jen sex!

Zatloukat, zatloukat, zatloukat…

Pokud však někoho potkáte a nemůžete si pomoct, případně když v tom sehraje roli alkohol, druhý den ráno už může všechno vypadat jinak. Člověk často svého chování lituje a uvědomuje si, že šlo o záležitost okamžiku. Jak ale tuto situaci vyřešit? Platí ono pověstné Plzákovo: “Zatloukat, zatloukat, zatloukat”, anebo je lepší jít s pravdou ven?

Říkat pravdu se někdy nevyplatí. Vám se sice uleví, ale druhého člověka tím zraníte. Ovšem na druhou stranu nevědomost bývá sice sladká, ale jakmile partner zjistí, že byl oklamán a někdo mu lhal, bývá to často mnohem pádnější argument k rozchodu než nevěra samotná.

Je těžké druhému odpustit a začít znovu, a to bez výčitek a bez toho, aniž bychom neustále mysleli na to, jak moc nám ublížil. Říká se, že láska dokáže odpustit cokoliv, ale nesmí z nás dělat blbce. A bohužel se také říká, že kdo zahnul jednou, bez rozpaků zahne klidně opakovaně.

Nevěra jako dohoda mezi partnery

Existují však situace, kdy je nevěra zcela povolená, anebo dokonce žádaná. Pokud se v dlouhodobém svazku s manželem či manželkou domluvíte na tom, že zůstanete životními partnery, přáteli a rodiči, aniž byste se rozešli, a zároveň si dopřejete svobodu, dostanete zkrátka svolení k tomu, abyste si našli někoho pouze na intimní chvilky a bez závazků.

Pro někoho je to zcela nepřípustné, pro jiného rozhodně lepší než nuda v dlouhodobém partnerském stereotypu, kdy si ve vztahu připadáte jako dva sourozenci. Ne vždy se to ale podaří. Přece jenom nejsme svatí, ani andělé. Někdy zvítězí zdravý rozum, jindy láska, anebo třeba majetnické sklony, žárlivost, ego a chtíč. Člověk je vlastně od přírody nádoba hříchu, tak čemu bychom se divili.

Kandaulismus je, když si muž přeje parohy. Jak poznáte cuckolda?

Cuckold si nevěru užívá

Například právě proto se může stát, že člověk zcela podlehne svým přirozeným touhám, které třeba nejsou ani trochu standardní. Existuje sexuální úchylka zvaná kandaulismus, která se projevuje tím, že například muž, takzvaný cuckold z anglického slova znamenající paroháč, vyloženě vyžaduje, aby mu žena byla nevěrná. A to právě proto, že ho to neskutečně vzrušuje. Zatímco dříve paroháč řádil jako černá ruka a dotyčného svůdce své ženy si pěkně podal, tento paroháč se v podstatě ukájí tím, když mu žena zanáší.

Cuckold bývá submisivní muž, kterého vzrušuje ponižování a přehlížení od dominantní partnerky, která si vesele užívá někde jinde. Jemu buď odpírá sex, anebo mu dává najevo, jak je neschopný. A je zcela běžné, že si milerád vyslechne manželčino líčení toho, co všechno zažila v sexu s jinými muži. A právě to je pro paroháče na nejvyšší míru vzrušující. Inu, proti gustu…

Odpustit nevěru a začít znovu?

Pokud se jakž takž smíříte s přešlapem vaší drahé polovičky, kterou jste patřičně potrápili odpíráním intimností a chladem který by zmrazil půlku republiky, zauvažujte o tom, zda vám právě tento partner stojí za to, abyste mu odpustili a začali znovu. Právě ono pověstné smíření a odpuštění má největší sílu, díky níž se prolomí bariéry a vztah zažívá svou renesanci.

Oba partneři si totiž uvědomí, co pro sebe znamenají, a poučí se ze svých chyb. Začnou se jeden druhému více věnovat a obnoví se vzájemná důvěra. Někdy to sice trvá, ale výsledek stojí za to. Co vztah nezabije, to jej posílí…

Ohodnoťte tento článek:
2,9
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Dá se odpustit nevěra a posílit vztah? Některým paroháčům se zahýbání líbí