Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Kandaulismus je, když si muž přeje parohy. Jak poznáte cuckolda?

Taťána Kročková

Taťána Kročková

26. 11. 2021

Každá nevěra bývá krizovým obdobím celého vztahu a nezřídka způsobí, že partneři k sobě ztratí důvěru a vztah se následně rozpadá. Opačným případem ale je, když je nevěra naopak vyloženě vítaná. Jak si takové počínání vysvětlit a mohou být v takovém vztahu lidé šťastni? Jak rozlišit kandaulismus od manželské dohody, kdy si žena může dělat, co chce? A kdo je to vlastně cuckold? Přečtěte si také zpověď cuckoldovy ženy.

Co je kandaulismus a s čím souvisí

Kandaulismus je sexuální praktika nebo sexuální fantazie, v níž muž nabídne svou ženu jinému muži, čímž si dobrovolně nasadí parohy. A aby toho nebylo málo, sám koitu své ženy a tomu, jak ji obšťastňuje jiný muž, přihlíží. Dělá to samozřejmě proto, že ho to neskonale vzrušuje, takže to v podstatě již hraničí s nějakou deviací. Kandaulismus se projevuje už také tím, že muž ukazuje fotky své ženy nebo přímo nahou ženu jiným mužům. Tím se jednak chlubí, jakou má doma krasavici, v dalších případech pak také nechává průchod svému voyeurismu, případně ženině exhibicionismu.

Slídič, šmírák, voyér. Jak se žije s deviací, jejíž příčina nebyla dosud odhalena?

Pokud se sejde pár, kdy muž je kandaulista a voyér a žena exhibicionistka, které nevadí, když souloží s druhým mužem před zraky svého manžela nebo ji naopak baví manžela ponižovat, mají oba vyhráno a spokojení jsou tak všichni.

Kdo je cuckold a co potřebuje

Kandaulismus má hluboké kořeny již v historii a je pojmenován podle krále Kandaula, který tajně ukazoval svou nahou manželku svému strážci. Bohužel to však pro něj nedopadlo dobře. Strážce panovníka nakonec zlikvidoval a nahradil nejen v manželské posteli. Otázkou také je, kdo za kandaulismus vlastně může, zda je to žena či muž. Odpověď je jednoduchá: hlavním aktérem, kterému se tyto pohnutky rodí v hlavě, je jednoznačně muž. Ten většinou manželku vyloženě nutí k tomu, aby mu byla nevěrná! A přitom si to sám hezky užívá…

Žena však na to musí mít náturu. Pojem cuckold (neboli paroháč) označuje takového muže, který je vlastně ponižován svou ženou tím, že ona dostává uspokojení od jiných mužů a jemu své tělo upírá. V některých případech D/S (dominance/submisivita) bývají tyto praktiky domluvené a poměrně vyhrocené, například tím, že muž nosí takzvaný pás cudnosti, který mu zabraňuje v sexu, ale rovněž i v masturbaci. Takto je zcela ponížen a vydán napospas ženě, která ho ovládá a sama určuje pravidla i to, zda a kdy si muž potěšení vůbec zaslouží. Zpravidla mu ale k uspokojení stačí fakt, že je spokojená manželka v objetí jiného muže, což on může s potěšením sledovat.

Kandaulismus v praxi a jeho možné příčiny

Jaké důvody a pohnutky může mít muž cuckold ke svému jednání? Hluboké kořeny mohou být v dětství, traumatech, předchozích nevěrách partnerek, se kterými se psychika vyrovnává po svém. Přijmout roli paroháče většinou nestojí muže velké úsilí, naopak se v této roli začne cítit jako doma. Nevěra ženy se pro něj tak stane vyhledávaným fetišem, bez kterého si již nedovede představit svůj život a bohužel ani tak nějak “normální” způsob a průběh sexuálního vztahu. Tyto pohnutky se příliš nedají ovládat a dříve či později muže zcela pohltí silná potřeba své zvrácené fantazie zrealizovat.

Jak a kde se dá kandaulismus praktikovat? Většinou mu nahrávají jakékoliv skupinové sexuální praktiky, kdy muž zjistí, co jej doopravdy vzrušuje. Stačí taková nevinná trojka s kamarádem po bujarém večírku, anebo návštěva swingers party. Odborníci se dohadují, co vlastně přesně muže paroháče vzrušuje, jestli to je samotný pocit ponížení (čili určitý druh masochismu či submisivního chování), nebo voyerismus a možnost třeba i tajně sledovat milující se pár, anebo třeba skrytá homosexualita a fakt, že je přítomen kromě milované ženy také pořádně urostlý muž. Jasno v tom není a každý sexuolog má na kandaulismus svůj názor.

Manželství bez lásky může fungovat, musí mít ale pravidla!

Jak poznat cuckolda a rychle vybruslit ze vztahu

Každopádně pro čtenáře může být užitečné pochopit, o co vlastně jde, co cuckold prožívá a proč se chová tak, jak se chová. Důležité také je rozpoznat cuckolda včas, protože ne každá žena je k takovým praktikám svolná. Pokud ženě kandaulismus partnera nevyhovuje, vztah se zpravidla rozpadá. Něco jiného totiž je, když se oba partneři po nudném stereotypním soužití dohodnou na to, že si každý v manželství s dětmi a společnými závazky může pořídit takzvanou bokovku, aniž by to narušilo spořádaný chod rodiny, a něco jiného to, když chce být muž paroháčem proto, že ho to vzrušuje a ještě se na to potřebuje koukat.

Pokud žena rozpozná cuckolda včas a jeho počínání či požadavky jí krajně nevyhovují, je třeba z takového vztahu co nejdříve vycouvat a jasně si to vysvětlit. Varovnými signály mohou být návrhy muže, aby pár přizval někoho do trojky, anebo nápad navštívit swingers párty.

Příběh ze života: Zpověď ženy cuckolda

Ne každá žena však považuje plánovanou nevěru pod dozorem manžela za něco nepřípustného a perverzního. Někdy ani nemusí k přímému sledování nevěry dojít, stačí když žena odejde z domu a muž dobře ví, kam šla. Po návratu mu může o tom, co se dělo, také popovídat a své zálety mu vylíčit v pestrých barvách. Svou zkušenost přidává paní, říkejme jí třeba Alena, která žije s cuckoldem už sedm let.

„Po rozvodu jsem byla dlouho sama, až jsem narazila na jedné seznamce na pohodového sympaťáka, který se nijak zvlášť neprosazoval nebyl dotěrný a v zásadě se uměl ve všem přizpůsobit. Brzy jsem ale zjistila, že ke mně vzhlíží až příliš a líbí se mu představa, že se scházím i s jinými muži. Zpočátku jsem byla nejistá a říkala si, co to má jako znamenat, ale postupem času se mi to zalíbilo. Nejsem už nejmladší, mám ráda svou svobodu a svůj klid, s přítelem spolu nežijeme a přesto si rozumíme a jsme dobří parťáci a kamarádi. Navíc jsem od něj dostala svolení ke styku s jinými muži. On sám mým nevěrám nepřihlíží, ale dobře o nich ví a jsem ochotna vyprávět mu podrobnosti, které ho vzrušují.

Jak pomoci kamarádce, když je jí muž nevěrný? Hlavně neraďte, aby ho vyhodila!

Nejvíce zabírá to, když mu řeknu, jak velký má ten dotyčný muž svůj úd a jak moc se mi to s ním líbilo. Samozřejmě tím zažívá určitý pocit ponížení, ale toto ponížení je žádané a přináší mu uspokojení. Za sedm let, co se spolu scházíme, jsem spala jen s dalšími pěti muži, což si myslím, není zase tak moc. Spousta těchto kontaktů vydržela tak dva, maximálně tři měsíce, některý sex byl jen na jednu noc. Nepřeháním to. Sama z toho něco mám a můj přítel je spokojený. Nechci, aby se přímo díval, ale stalo se i to, že byl zrovna doma v jiném pokoji a všechno slyšel. Bylo to u jednorázového kontaktu, kdy ten muž samozřejmě nic nevěděl. Kdybych s dotyčným navázala hlubší vztah, nechtěla bych takhle dělat něco za jeho zády, aby nevěděl, že ve vedlejším pokoji číhá cuckold, přijde mi to nevhodné a trapné.

Každopádně nejsem žádná domina a na tohle nehrajeme, přítel nemusí nosit žádný pás cudnosti a další blbosti. Stačí mu to takhle. Je to pro mě nová zkušenost, ale mám ho ráda, mít dalšího chlapa cca jednou za rok mi nevadí a čas prostě ukáže. Žít spolu nechceme, brát se také ne a děti už mám dospělé, takže mi vyhovuje dělat si to, co chci. Nemyslím ale, že bych v nějakém možné příštím vztahu, pokud bychom se rozešli, chtěla znovu praktikovat to samé.”

Ohodnoťte tento článek:
3,9
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Kandaulismus je, když si muž přeje parohy. Jak poznáte cuckolda?