Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

3 bylinky na nervy, které vás zbaví jarní deprese

Pokud vás trápí stres, deprese a špatná nálada, máme pro vás pár tipů jak si ulevit i bez pomoci antidepresiv. Stačí jen vypít lahodný čaj!

Bylinky místo antidepresiv

Přestože sluníčko konečně svítí o sto šest a teploty už stoupají do výše, únava a jarní deprese na sebe nenechaly dlouho čekat. Vytočí vás šéf nebo protivný revizor v tramvaji a všechno najednou vidíte černě. V případě, že potíže netrvají dlouho a příliž vás omezují v běžném chodu, je skvělým řešením využít přírodní léčbu. Bylinky totiž dokáží hotové zázraky!

Třezalka, přírodní antidepresivum

Třezalka tečkovaná je úžasnou bylinkou, která se po staletí používá jako přírodní antidepresivum. Uleví vám od deprese, úzkostí a různých neurologických potížích a zánětech nervů. Lék se podává ve formě čaje, tinktury nebo oleje. V případě tinktur a olejů je důležité nevystavovat třezalku slunečnímu záření. Třezalka se používá také zevně k potírání drobných zranění a také při masážích. Vnitřnímu užití by se měly vyvarovat těhotné ženy a malé děti.

Kozlík lékařský

Kozlík lékařský je jednou z prvních homeopaticky upravovaných bylin a jako uklidňující přípravek se používá už od středověku. Nejlepší variantou je forma tinktury, která je k dostání v lékárnách nebo prodejnách zdravé výživy. Paradoxem této byliny je, že dokáže nejen zklidnit, ale také povzbudit. Používá se i k léčbě žaludečních křečí, nespavosti, nervozitě a strachu.

Mučenka

Mučenka je popínavá bylina s nádhernými květy, která není u nás tolik známá. Její lehce sedativní a protikřečové účinky vám však uleví od úzkostí a bolestí nervového původu. Mučenka pomáhá i na nespavost, podrážděnost a hysterii.

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

3 bylinky na nervy, které vás zbaví jarní deprese