×
WomanOnly

4 způsoby, jak si zacvičit levně a efektivně

Zdroj: Shutterstock.com

Máte v plánu shodit vánoční kila a v posledním týdnu před výplatou hledáte marně v peněžence posledních pár stovek, které vám zbyly z nákupu vánočních dárků, abyste je zase utratili za permanentku do posilovny? Nebo se chystáte na jógu, aerobik nebo jiná skupinová cvičení? Peníze zase schovejte zpátky do peněženky a nechte si je na horší časy, máme pro vás 4 tipy na efektivní a přirozená cvičení, za která neutratíte ani korunu!

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Ač je to možná k nevíře, opravdu to jde. Nemusíte utrácet za drahé permanentky ani cvičební přístroje, stačí vám, když využijete toho, co máte doma nebo venku. Zhubněte nebo si zlepšete kondici naprosto bezplatně, my vám ukážeme, že to jde. Řídíme se heslem „za málo peněz, hodně legrace“.

Běh

Není nic lepšího než kontakt s přírodou, obzvláště když u toho hubnete a děláte něco pro své zdraví. Začátky nebývají jednoduché, je možné, že poprvé odpadnete po pěti minutách. Ale vyplatí se nevzdávat to a postupně zvyšovat čas a chcete-li, i rychlost. Uvidíte, že za měsíc pravidelného tréninku už budete běh milovat a nikdy už neutratíte ani korunu v upocených fitness centrech, maximálně za nové běžecké boty.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Chůze

Kdo přece jen nenajde k běhání vztah, může zkusit schůdnější alternativu, a to doslova. Začněte chodit. Dejte si jasný cíl, například dvakrát týdně ujít svižným tempem třicet minut a endorfiny se vám budou vyplavovat ve stejné míře jako při běhání.

Cvičení vlastní vahou

Zapomeňte na posilovny, využívejte váhu vašeho vlastního těla. Můžete cvičit doma u  oblíbeného seriálu nebo v přírodě při zpěvu ptáků. Druhou variantu ovšem doporučujeme v teplejších měsících. Cviků s vlastní váhou je obrovské množství, spoustu z nich určitě znáte. Můžete začít s kliky, dřepy, výpady, zanožování, propínání opačné ruky a nohy nebo sedy lehy. Všechny tyto, i jiné cviky, když jsou prováděny  správně, jsou ještě účinnější, než když se nepřirozeně kroutíte na posilovacích strojích.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

 Cvičení s pomůckami „co dům dal“

Pokud nedůvěřujete váze vlastního těla, využijte pomůcek, které vám poskytuje váš byt nebo okolní příroda. Posilujte tricepsy s pomocí židle nebo gauče, vytvořte si činky z pet lahví s vodou, bedýnku využívanou při step aerobiku nahraďte svázanou hromadou letáků nebo venkovním schodem, overball nahraďte látkovým pytlíkem naplněným pohankou, místo hrazdy využijte pevnou větev a podobně. Váš domov i příroda nabízí mnoho možností a fantazii se meze nekladou. Při tomto ani dalších cvičeních ale nezapomínejte na protažení celého těla!

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Cvičení doma nebo venku nás podle některých stojí více úsilí, ale dost často se musíme nutit i zvednout z gauče, obléknout a přesunout do fitness centra, nemyslíte? My rozhodně doporučujeme neutrácet a zkusit i jiné možnosti, než jen návštěvu tělocvičen. S našimi radami ušetříte za permanentku, neztratíte čas dojížděním a nemusíte se cítit nesví před jinými vysportovanými těly. Pokud se rozhodnete cvičit sami, můžete začít kdykoliv a když budete venku, nadýcháte se čerstvého vzduchu a načerpáte energii, co víc si přát!Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*