Menu
WomanOnly
Hubnutí

5 dietních jídel, která se ukázala jako nezdravá

Adéla Beranová

Adéla Beranová

20. 8. 2014

Neustále pátráme po zdravých a dietních potravinách, které prospějí naší váze i zdraví. Ale i trendy v jídle se mění a vědci přicházejí stále s novými fakty. My známe jídla, která byla dříve považována za zdravá, ale teď už je jasné, že tomu tak úplně není.

1. Müsli

Mnoho lidí se při změně životního stylu a zejména jídelníčku uchýlí k tomu, že vymění sladké cereálie a bílé pečivo k snídani za misku müsli. Není na tom nic překvapivého, protože müsli je stále propagováno jako zdravé a dietní. Avšak v mnoha případech to vůbec není pravda!

Většina krabic s müsli v regálech obchodů je pro dietu a zdravé stravování naprosto nevhodné. Často obsahuje více než 500 kalorií na porci a má vysoký podíl tuků a nezdravých cukrů. Lépe uděláte, když si dáte čerstvé ovoce.

Jestli se nechcete vzdát svého müsli k snídani, ale už si nechcete do misky sypat kalorickou bombu, udělejte si jednoduše müsli vlastní!

2. Tuňákové sushi

Ne všechna nezdravá jídla jsou špatná kvůli vysoké energetické hodnotě. Některá jsou nebezpečná jiným způsobem. Třeba tuňákové sushi je klasicky vypadajícím příkladem zdravé pochoutky, která ale hazarduje s vašim zdravím. Tuňákových kousků byste totiž neměli sníst víc než šest kousků za týden. Obsahují totiž rtuť!

Zároveň je dobré vědět, že tuňákové sushi v restauracích obsahuje mnohem více rtuti než to, které koupíte v obchodě.

Příliš mnoho zkonzumovaného tuňákové sushi může vést až k příznakům otravy, mezi nimi je například ospalost, slabá paměť, vysoký krevní tlak, podrážděnost a vypadávání vlasů!

3. Energetické tyčinky

První odhalení: Energetické tyčinky nejsou vůbec vhodné pro hubnutí! A zároveň nejsou ani zdravé. Reálně totiž není téměř v žádné energetické tyčince nic dobrého pro vaše zdraví, mohou být dokonce horší než některé sladkosti.

Mnoho energetických tyčinek totiž obsahuje minimálně 500 kalorií, což odpovídá menší večeři. Je to proto, že jsou vyráběné pro opravdu aktivní sportovce jako náhrada velkého jídla. Jenže tyčinky jsou příliš malé na to, aby normálního člověka zasytili, takže brzy po jejich snědení máte znovu hlad.

4. Oříškové směsy

Pytlíky s oříšky a sušeným ovocem jsou velmi oblíbené svačiny, vypadají totiž až nadpozemsky zdravě a dietně. Mnoho z nich ale obsahuje oříšky obalené v čokoládě a v cukru a na těch není zhola nic dobrého pro vaše zdraví ani dietu. Navíc často obsahují kukuřičný škrob nebo smažené banánové kousky, které rozhodně ničemu neprospívají.

Jestli neumíte bez oříškových směsí žít, udělejte si vlastní. Přimíchejte do nich jen neslazené oříšky a bio sušené ovoce. Na trhu jsou třeba i brusinky slazené jablečnou šťávou. To je ta pravá dietní svačina.

5. Jogurty light

Dietáři se často přiklánějí k nízkotučným jogurtům v dobré víře, že jim pomůžou k vysněné váze. Jenže háček je v tom, že výrobce snížený obsah tuku kompenzuje množstvím přidaného cukru, takže vzniká mnohem nezdravější a ani trochu dietnější varianta mléčné pochoutky.

Proto je daleko lepší vybírat kvalitní bílé jogurty s normálním obsahem tuku a čas od času si na nich opravdu pochutnat, než se krmit zbytečnou chemií a nezdravým cukrem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 dietních jídel, která se ukázala jako nezdravá