Menu
WomanOnly
Zdravá výživa a stravování

5 důvodů proč jíst červenou řepu. Omlazuje a rozpoutává vášeň

Červená řepa nás provází již tisíce let, jako jedna z nejběžnějších a nejdostupnějších plodin vůbec. Nejstarší záznamy o využívání řepy se dochovaly ze starověkého Říma. Římané ji používali jako léčivou rostlinu, ale také věřili, že má omlazující účinky. Jejich domněnka se o mnoho let později potvrdila a dnes je řepa nejdostupnější sérum mládí.

Vitamínová bomba

Draslík, hořčík, vláknina, fosfor, železo, také vitamíny A, B a C; beta-karoten, kyselina listová. To jsou jen některé z mnoha živin, vitamínů a minerálních látek, které lze v řepě nalézt. Kvůli těmto vitamínům by červenou řepu měly jíst především těhotné ženy, prospívá totiž jejich plodu. Ale nejen na ně má řepa pozitivní účinky, takže se do řepy s chutí zakousněte!

Očista celého těla

Řepa je také výborná pro očistu našich jater. Naváže na sebe všechny škodlivé látky, které jsou posléze vyloučeny z těla ven. Pročišťuje i naši krev, díky čemuž může v některých případech působit jako prevence proti rakovině.

Přírodní zdroj energie

Červená řepa má vysoký podíl cukru, ale zároveň obsahuje velmi malé množství kalorií. Na rozdíl třeba od čokolády se totiž cukr obsažený v řepě uvolňuje postupně, a tak je zdrojem energie po celý den! Je jen velmi málo ryze přírodních potravin, které mají takovýto účinek, proto byste toho určitě měla využít.

S řepou k duševní pohodě

Řepa obsahuje vysoké množství látky nazvané betain. Tato látka se používá k léčbě deprese ve všech renomovaných psychoterapeutických zařízeních. Proto pokud chcete předejít stavům úzkosti, zařaďte řepu do svého jídelníčku alespoň jednou týdně. Obsahuje také látku trytophan, která navozuje pocit pohody. Buďte pozitivní díky červené řepě, je to tak snadné!

Přírodní viagra

Již staří Římané přišli na to, že řepa má velmi silné afrodiziakální účinky. Je to způsobené vysokým obsahem bóru, který je přímo spojený s výrobou lidských pohlavních hormonů.!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 důvodů proč jíst červenou řepu. Omlazuje a rozpoutává vášeň