Menu
WomanOnly
Domácnost

5 nejčastějších lží o úklidu a organizaci

Veronika Tichá

Veronika Tichá

10. 2. 2015

Myslíte si, že máte doma opravdu důkladně uklizeno a ve všech svých věcech pořádek? Nebo patříte k těm, kteří mají stále tisíc výmluv, proč ještě neutřeli prach nebo nevyžehlili prádlo? Sepsali jsme 5 lží o pořádku a organizaci, kterými možná i vy oddalujete správnou organizaci vašich záležitostí. Přestaňte hledat důvody, proč jste ještě neuklidili a udělejte si doma pořádek.

Nemůžu začít s úklidem, protože dávají můj oblíbený seriál

Musím se dívat na televizi, dočíst knížku, musím nakoupit, dívat se do stropu, dloubat se v nose. Vždy existuje program, který je důležitější než úklid. Přitom fyzická aktivita funguje jako skvělá psychoterapie a také při něm můžete shodit pár kil. Přestaňte úklid odkládat na neurčito a pusťte se do něj hned.

Nemůžu se zbavovat věcí, které jsem dostal jako dárek

Hromadí se u vás doma milion svíček, sošek a dalších dárkových nebo upomínkových předmětů, na kterých se usazuje prach a jen vám zabírají místo? Je vám líto je vyhodit, protože to byl dárek? Pokud k nim máte citový vztah, vložte je do krabice, kterou bezpečně uložte na půdu nebo na jiné místo, kde si můžete dárky kdykoliv vyzvednout a zapálit je (jde-li o svíčku).

Nemá cenu uklízet, protože za chvíli tu stejně bude znovu nepořádek

Také důvod. Když budete dýchat prach a brodit se v odpadcích, možná budete šťastnější, než kdybyste se jednou týdně orosili na čele při uchopení koštěte. Proti gustu…

Manžel to tak má rád, pro to do toho nezasahuju

Vztah je o kompromisech. Jestliže manžel ujíždí na pěstování plísně na stěnách, vyhraďte mu na ni koutek, kde si může pěstovat, co je jeho srdci milé. Zdravější koníček by ale asi všichni ocenili více.

Potřebuju mnohem více času na úklid

Lež jako věž, když se do toho s chutí pustíte, práce vám uteče tak rychle, že budete hotovi ještě před Večerníčkem. I kdybyste měli úklid rozfázovat, jednou to určitě dotáhnete do zdárného konce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 nejčastějších lží o úklidu a organizaci