Menu
WomanOnly
Krása

5 pravidel jak se líčit na sport

Jana Langová

Jana Langová

7. 3. 2017

Ještě v nedávné době platilo, že ženy, které se líčí na cvičení, jsou „barbíny“. Tomuto názoru už naštěstí odzvonilo, a tak se každý může upravit, jak uzná za vhodné. Zářným příkladem je úspěšná biatlonistka Gabriela Koukalová, která bez líčení neodjede žádný závod. Kosmetický průmysl navíc přišel s řadou šikovných přípravků a vy se tak nemusíte bát, že po hodině spinningu budete odcházet s rozteklýma očima. Líčit se můžete i do bazénu! Stačí jen dodržovat pár základních pravidel.

Čím méně vrstev, tím lépe

Při sportu se hodně potíte, póry se vám odplavují nečistoty a vaše pleť potřebuje dýchat. Pokud ji udusíte tlustou vrstvou hutného make-upu, tak se po odlíčení připravte na výsev pupínků a nevzhledná červená místa. Mnohem lepší volbou jsou lehké make-upy anebo tónovací krémy. Naneste si na obličej jen tenkou vrstvu, abyste sjednotila tón pleti. Uvidíte, že to stačí. Bronzery a růž nechejte schované v kabelce na jiné příležitosti. Tváře vám při fyzické aktivitě zčervenají samy.

Jak se líčit na sport? Na spodní linku zapomeňte

Zatímco úzká linka nakreslená gelovým líčidlem na vrchním víčku je ještě udržitelná, spodní linka se rozteče skoro na sto procent. Vzpomeňte si samy, kde všude na obličeji se hodně potíte. Na čele, pod nosem a také pod očima. Časté otírání potu a hlavně vlhkost pak způsobí, že z hodiny půjdete, jako kdybyste hodně plakala. Podobně zatočíte i s očními stíny, kdy zvolte buď voděodolné anebo variantu bez nich.  Aspoň si nebudete muset stále připomínat, že si nesmíte promnout oči. Také obočí zbytečně nevykreslujte, stačí ho přejet gelovou řasenkou anebo jen učesat kartáčkem. Vytvoříte tak přírodní, ale upravený look.

Voděodolné přípravky jsou nejlepší volbou

Na trhu už jich existuje celá řada. Máme voděodolný make-up, řasenku, oční stíny… Podrží vás za jakékoliv situace a vaše líčení zůstane perfektní. Jejich nevýhodou je, že se hůře odličují, ale stačí investice do kvalitního odličovače na olejové bázi, který vás nebude dřít a dráždit v očích. Další možností, zvlášť chodíte-li často plavat, je trvalé namalování řas. Ulehčí vám to spoustu práce nejenom ve dnech, kdy sportujete, a krásně zvýrazní oči. A poslední variantou, která se používá v kombinaci se všemi přípravky, jsou podkladové báze. Ty zařídí, že vaše líčení vydrží déle.

Rtěnka je zbytečnost

Během cvičení budete pít, po tváři vám bude stékat pot a pravděpodobně si rty i olíznete. Proto i nesmývatelná a neslíbatelná rtěnka dostane pořádně na frak ze všech stran a ke konci bude rozmazaná a bledá. K návštěvě fitka vám postačí si rty přetřít jelením lojem, popřípadě barevným balzámem. Ke zdůraznění může posloužit i bezbarvý lesk na rty, dejte si ale pozor, aby se vám rty zbytečně k sobě nelepily.

Po práci se částečně odličte

Nechodíte-li cvičit ráno anebo v den volna, kdy je váš obličej nepopsané plátno, určitě si říkáte: „Přece nepůjdu do práce skoro nenamalovaná!“ A my s vámi souhlasíme. Radou v tomto případě jsou odličovací ubrousky ve vaší kabelce. Těmi si před cvičením zlehka setřete výrazný a těžký make-up, abyste ulehčila pleti. V případě nutnosti zbytky make-upu zafixujte korekčním pudrem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 pravidel jak se líčit na sport