Menu
WomanOnly
Domácnost

5 tipů, jak proměnit ložnici v oázu klidu

Báječný den vždycky začíná dobrým spánkem. A protože kvalitní spaní je otázkou osobních preferencí, je důležité vytvořit z ložnice místo, kde se budete cítit nanejvýš pohodlně. Inspirujte se našimi nápady a probouzejte se každý den krásně odpočatí.

Útulná ložnice není jen o pohodlné posteli, ale i o zdánlivých maličkostech, jako je třeba toaletní stolek, žárovka se správnou barvou světla nebo kobereček před postelí. Ty nejmenší věci totiž mnohdy bývají ze všeho nejdůležitější.

Vyměňte textilie

Závěsy, povlečení nebo koberce. Textilie mají v ložnici hlavní slovo a je proto obzvlášť důležité, aby byly všechny materiály příjemné na dotek. Hebké a měkké textilie dokážou místnost okamžitě oživit a zútulnit, a to vše za příjemnou cenu. Ideální jsou přírodní materiály, jako je len nebo bavlna.

Posviťte si na spánek

Světlo není jen praktická nutnost, ale také designový prvek, který v ložnici udělá divy. Posviťte si před spaním stylovými stolními lampami i drobnými LED světýlky, které navodí harmonickou atmosféru. Nepodceňujte ani výběr správné barvy světla, to v ložnici by mělo mít teplotu chromatičnosti okolo 2 700 K, což odpovídá hřejivým barvám, jaké vidíte při východu či západu slunce.

Odpojte se od technologií

Dejte sbohem moderním technologiím. Alespoň v ložnici. O tom, že elektronická zařízení působí před spánkem jako rušivý element, není pochyb. Odborníci se navíc shodují, že modré světlo silně ovlivňuje kvalitu spánku a v krajních případech dokonce způsobuje nespavost. Televizi proto sledujte v obývacím pokoji a mobil mějte v ložnici co nejdál od postele.

Vsaďte na ty správné barvy

Barva hraje v ložnici klíčovou roli a má zásadní vliv na to, jak se tam budete cítit. Při výběru doplňků, textilií i samotného nábytku proto vsaďte spíše na jemné odstíny šedé, béžové nebo krémové. A pokud ladění barev není zrovna vaše parketa, na Expedo.cz či Expedo.sk si díky šikovným filtrům snadno vyberete kousky, které k sobě dokonale padnou.

Vpusťte do ložnice umění

Nejjednodušší cestou, jak oživit jakoukoliv místnost, jsou obrazy. Ať už jsou to abstraktní motivy, zvětšené fotografie nebo portréty, při výběru vždy vycházejte z toho, v jakém duchu je ložnice zařízená. Pro uvolnění a relax se báječně hodí výjevy z přírody, japonské ilustrace nebo motivy s klidnou tematikou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 tipů, jak proměnit ložnici v oázu klidu