Menu
WomanOnly
Domácnost

5 triků, jak snadno ušetřit své drahocené peníze

Kateřina Beranová

Kateřina Beranová

30. 10. 2014

V dnešní době, kdy jsou platy stále stejné, zato ceny se stále zvyšují, je velmi složité ušetřit nějaké peníze. Pokud patříte k těm, kteří se snaží šetřit sebevíc, ale stále se vám nedaří mít finanční rezervu, máme pro vás pár triků, jak na to. Poradíme vám, jak byste mohla ušetřit jen díky několika drobným zásahům do vašeho hospodaření s penězi. Šetřete s námi a užívejte si ušetřené peníze.

1. Dívejte se po slevách

Nejsnazší způsob, jak ušetřit peníze za běžně dostupné věci, jsou slevové akce. V dnešní době téměř každý obchodní řetězec vydává letáky, ve kterých upozorňuje na zboží, které bude, nebo právě je ve slevě. Platí to pro drogerie, obchody s potravinami, ale také pro butiky s oblečením či botami. Vyplatí se tedy pročítat letáky ze schránek, nejen že se dozvíte o nejlevnějších věcech, ale také můžete získat slevové kupony.

2. Přivydělávejte si sezóními brigádami

Každé roční období sebou přináší možnosti snadného přivýdělku, ať už je to odklízení sněhu, sekání zahrady, česání jablek či sbírání jahod. Takové jednorázové brigády bývají slušně placené a seženete je ve všech koutech republiky, ať už žijete ve městě nebo na vesnici. Porozhlédněte se tedy po svém okolí, jestli někdo nehledá výpomoc, budete příjemně překvapena, kde všude potřebují vaši pomoc. Dobře vám za ni zaplatí.

3. Nakupujte podle seznamu

Když vyrazíte na velký nákup, ať už se jedná o jídlo nebo oblečení, než vyrazíte vytvořte si seznam věcí, které opravdu potřebujete. V obchodních domech je tolik lákavých věcí, za které byste byla schopná utratit i peníze, které nemáte. Se seznamem v ruce budete ale přesně vědět, co potřebujete, a tak se vám nestane, že byste přišla domů s prázdnou peněženkou a zbytečnostmi, které vlastně ani nechcete.

4. Vařte doma

Domácí jídlo je nejen velmi dobré a přesně víte, co v něm je, ale zároveň vám ušetří spoustu peněz. Přestaňte tedy chodit na obědy do předražených restaurací a noste si sebou jídlo z domova. V dnešní době to už není vůbec nic zvláštního, ani nic za co byste se měla stydět. Nechte tedy hospůdky a restaurace výjimečným příležitostem a sázejte na domácí stravu.

5. Sepište si rozpočet

Před začátkem měsíce si sepište rozpočet nezbytných výdajů, které musíte bezpodmínečně tento měsíc vynaložit (nájem, hypotéka, jídlo, benzín…). Tak uvidíte, kolik peněz vám každý měsíc zbývá na ostatní výdaje, jako je zábava nebo nečekané situace.

Po celý měsíc si pečlivě zapisujte, za co jste své peníze utrácela, nezapomeňte ani na ty sebemenší výdaje. Budete tak mít kontrolu nad svými výdaji, které můžete případně upravit tak, abyste něco málo ušetřila.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 triků, jak snadno ušetřit své drahocené peníze