Menu
WomanOnly
Hubnutí

5 vět, které při dietě rozhodně nepovzbudí!

Alena Zelová

Alena Zelová

21. 7. 2014

Mnozí z nás jistě už drželi nějakou dietu, někteří drží a stále zkouší novinky. Bojují se svojí váhou. Obzvláště vůči těmto lidem bychom měli mít respekt a vážit naše slova.

Některé věty opravdu nepovzbudí a měli bychom si je odpustit. Které to jsou?

„Já si můžu dát cokoliv a nepřiberu“

Ano, jsou lidé, kteří mohou sníst cokoliv a nepřiberou ani gram, nemusí kontrolovat a přepočítávat kolik toho mohou a nemohou sníst. Buď mají dobré spalování, nebo práci, kde vše vyběhají. Avšak jsou i ostatní, a těch je většina, kteří si musí dávat pozor, co sní. Hlavně ženy, které mají sedavé zaměstnání. To jdou kila nahoru, ani nevíte jak! Proto musíte radikálně přizpůsobit jídelníček a zařadit pokud možno co nejvíce pohybu.

„Vždyť vypadáš dobře, proč držíš dietu?“

Ano, jsou hubené dívky, které drží diety a vůbec je nepotřebují, naopak by bylo lepší, kdyby trochu přibraly. Když máte opravdu nějaké to kilo navíc a chcete se jej zbavit, tak vás většinou vaše okolí nechce urazit, a tak prohlásí tuto větu. Avšak ve skutečnosti si většinou myslí, že je dobře, že držíte dietu, že je na čase, že jsou zvědaví, jestli se vám podaří zhubnout či nikoliv.

„To jsem uvařila jen pro tebe!“ nebo „To je tvůj neoblíbenější zákusek!“

Těžko se dá odolat vůni výborného jídla, které pro vás uvařil někdo blízký a naservíruje vám jej přímo až pod nos. Řekněte pak radikální ne. Nelze odolat? Není se čemu divit! Zrak a čich jsou velmi silné smyslové orgány a dokážou být silnější než naše vůle. Obzvláště pokud se jedná o vaše nejoblíbenější jídlo.

„Vezmi si ještě, to tě nezabije!“

Dokážete říct už mi stačí? Zpravidla si většinou vezmete, a to buď – ze slušnosti k hostiteli, protože máte ještě chuť, nebo jedenkrát se svět nezboří, když si ještě vezmu. Pokud opravdu zatnete zuby a řeknete ne, klobouk dolů, málokomu se to podaří.

„Zkoušela jsem tolikrát zhubnout a stejně se vrátím na stejnou váhu nebo dokonce přiberu“

Tato věta opravdu povzbudí, ale řekněte si, že každý je jiný a i jinak reaguje na jednotlivé potraviny, pohyb apod. Zároveň záleží, zda vaše kamarádka držela jen dietu nebo přidala i pohyb, který je velmi důležitý. Také nevíte, zda při dietě podváděla a zhřešila nebo striktně dietu dodržovala.

Ti, kteří jsou věční dietáři, povzneste se nad tyto věty. Kdo naopak má potřebu poučovat někoho, kdo se snaží zhubnout, nechť si odpustí hloupé věty, které by určitě i jeho ranily, kdyby byl v kůži hubnoucího člověka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 vět, které při dietě rozhodně nepovzbudí!