Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

6 tipů, jak dostat vlasy zpátky do kondice. Pomůže masáž vlasové pokožky?

Adéla Lišková

Adéla Lišková

13. 1. 2016

Vysušené, zplihlé, bez energie. A ke všemu ještě padají. Jak vlasy uchránit před zimní pohromou?

1. Hlídejte si životosprávu

Vlasy odrážejí zdravotní stav celého organismu a změna jejich kvality či dokonce vypadávání vlasů často jako první signalizují, že s námi není něco v pořádku. Vlasy umí odhalit jak nedostatek vitaminů a minerálů v těle, tak i nezdravý životní styl. Kouříte? Pak si mimo jiné ničíte vlasové kořínky. Popíjíte častěji alkohol? Vysušuje vám kůži, včetně vlasové pokožky.

2. Investujte do kvalitní kosmetiky

Chcete-li mít vlasy zdravé, používejte pro péči o ně kvalitní vlasovou kosmetiku, která svým složením vlasům prospěje. Pro posílení a regeneraci vlasů jsou vhodné přípravky s obsahem výtažku z ovsa, pšeničných proteinů a panthenolu. Aby vlasy nepadaly a lépe rostly, doporučují odborníci používat přípravky s kofeinem.

3. Nebojte se jít za lékařem

Problémy s vlasy mohou být samozřejmě také indikátorem nástupu hormonálních změn nebo začátku nemoci, a to je potřeba řešit s lékařem. Pokud tedy máte pocit, že vše děláte správně, a vaše vlasy přesto nevypadají zdravě, zkuste za ním zajít.

4. Omezte tepelné úpravy

Fén, kulma, žehlička. Pokud s nimi upravujete vlasy často, což je obzvlášť v zimě běžné, nejspíš už ztratily lesk, jsou křehké, lámou se a štěpí. Podle odborníků na vlasovou péči jde o typické projevy poškození vlasů právě těmito elektrickými přístroji. Vlasům pochopitelně neprospívá ani chemické barvení, odbarvování či trvalá. I ty mohou poškodit horní vrstvu vlasu a přispívají ke štěpení a lámání.

Pokud v tomto směru nehodláte na vašich zvycích nic měnit, měli byste věnovat zvýšenou pozornost pravidelnému ošetřování vlasů. Používejte šetrné šampony a kondicionéry s posilujícími účinky, vhodné jsou také výživné masky na vlasy. Ideální je kombinovat přípravky jedné značky vlasové péče, například Revalid.

5. Mít či nemít pod čepicí

Čepice v zimě chrání vlasovou pokožku před nízkými teplotami, které mohou na vlasech napáchat velké škody. Zároveň ale čepice brání přístupu vzduchu a světla, jejichž dostatečný přísun vlasová pokožka potřebuje. Když k tomu ještě připočteme negativní vliv suchého vzduchu ve vytápěných místnostech, jsou na konci zimy vlasy extrémně vysušené a zplihlé, bez energie, a ke všemu ještě vypadávají.

6. Dopřejte vlasům masáž

Správná péče o vlasy vyžaduje víc než jen mytí a česání. Vhodná je pravidelná masáž pokožky hlavy k povzbuzení krevního oběhu. S pomocí kvalitního vlasového kartáče ji zvládnete i sami, ideálně každé ráno a každý večer. Krouživými pohyby kartáčem postupujte od spánků až k temeni hlavy a tento postup několikrát opakujte. Soustřeďte se při tom pouze na plynulé masážní pohyby a snažte se být uvolnění.

Masírování hlavy přispěje k prokrvení pokožky a posílí celkové zdraví vašich vlasů. Masáž kartáčem můžete kombinovat také s masáží pokožky hlavy vlasovým tonikem Revalid. To rovněž působí proti vypadávání vlasů a na podporu jejich růstu.

Vlasové tonikum Revalid

Vlasové tonikum Revalid

Revalid HAIR TONIC

Jemná masáž pokožky hlavy tímto tonikem s obsahem kofeinu stimuluje krevní oběh, vlasovou pokožku a vitalitu vlasových kořínků, čímž zabraňuje vypadávání vlasů a zároveň podporuje jejich růst. Výtažek z ovsa a pšeničné proteiny vlasy regenerují, posilují a celkově zlepšují jejich strukturu. Panthenol navíc vlasovou pokožku zklidňuje.

Speciální kúru vlasového tonika balenou ve 20 ampulích můžete aplikovat na suché i mokré vlasy. Koupíte ji v lékárnách, doporučená cena 380 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

6 tipů, jak dostat vlasy zpátky do kondice. Pomůže masáž vlasové pokožky?