Menu
WomanOnly
Hubnutí

7 nejšílenějších diet našeho století. Zkuste předstírat, že jíte

Adéla Beranová

Adéla Beranová

28. 8. 2014

I když se nám to nelíbí, současná společnost je posedlá dokonalým ženským tělem. A aby toho nebylo málo, mnoho žen je ochotných si ničit zdraví drastickými a nesmyslnými dietami, aby té pomyslné dokonalé postavy dosáhly. Vybrali jsme pro vás pro zajímavost ty nejdivnější diety 21. století. 

1. Hollywoodská dieta

Snad každá hvězda stříbrného plátna tuhle dietu vyzkoušela. Jmenuje se také grepfruitová, a to z jediného důvodu, jíte totiž jen grepy a nějaký ten protein. Údajně to způsobuje bleskové spalování tuků, ale také to velmi rychle ničí zdraví.

2. Citronová dieta

Vynalezena byla už ve 40. letech, ale na popularitě neztratila ani v moderní době. Je založena na převážně tekutých jídlech, které obsahují citron nebo vodu s citronem. Dieta je nebezpečná tím, že se první týden nejí a nepije nic jiného, než citrónová voda a dužina.

3. Dieta Hallelujah

Je založená na výkladu Bible, kde se údajně píše, že člověk má jíst jen ovoce a zeleninu. V podstatě jde tedy o extrémní veganskou dietu, kterou ale nedoplňují žádné potraviny vyrovnávající proteinový deficit.

4. Dieta v podobě dětské výživy

Jednou někdo přišel na to, že co je dobré pro dítě, bude určitě dobré i pro dospělého člověka. Problém je, že to vůbec není pravda. Nejenže stejné živiny jako z dětské výživy můžete získat i z normálního jídla, ale dětská výživa je logicky v opravdu nedostatečně velkých porcích.

5. Dieta pěti soust

S tímhle zázrakem přišel Dr. Alwin Lewis a je hlavně o kontrolování velikosti porcí. Dovolí vám sníst jakékoli jídlo, ale smíte si kousnout jen pětkrát. V dietě ale vůbec není zohledněné, jaké jídlo sníte a jak zdravý váš jídelníček je.

6. Sušenková dieta

Zní to pohádkově, slibuje přece hubnutí skrze pojídání sušenek. Jenže smysl v tom je mizivý. Když totiž nahradíte úplně všechna jídla jenom sušenkami, bude váš organismus skutečně trpět.

7. Dýchací dieta

A na závěr tu nejparadoxnější ze všech. Někdo tvrdí, že tuhle dietu držela třeba Madonna. Rozhodně funguje, dokud neskončíte na psychiatrii. Spočívá totiž v tom, že si sednete ke stolu, vezmete si do ruky příbor, před sebe si dáte prázdný talíř a předstíráte, že jíte. Je to tedy velmi radikální dieta, nejíte totiž vůbec nic.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

7 nejšílenějších diet našeho století. Zkuste předstírat, že jíte