Menu
WomanOnly
Hubnutí

7 tipů, jak zrychlit metabolismus

Redakce

Redakce

27. 2. 2014

Už dobu se snažíte zhubnout a i když děláte vše, co vám bylo podáno za správné, změna se nedostavuje? Vliv může mít zpomalený metabolismus. Existuje však pár jednoduchých kroků, jak ho opět dostat do plných obrátek.

1. Hydratace

Číslo jedna je hydratace. Už vám asi cuchá nervy, jak se o tom mluví pořád dokola na každém rohu, ale když se nad tím zamyslíte, je to vlastně hrozně jednoduché. Pití vody nenamáhá ani neunavuje. A je to v podstatě to nejjednodušší a nejlepší, co pro sebe můžete udělat.

2. Bez vody ani ránu

Pokud vám dělá problémy dodržovat správně pitný režim, připravte si každé ráno, když přijdete do práce nebo do školy dvoulitrovou láhev a snažte se ji do odpoledne vypít celou. Do vody můžete přidat nakrájené ovoce jako například jahody, broskev nebo citrusy. Dodá to osvěžující ovocnou příchuť bez chemických přípravků obsažených v ochucených minerálkách nebo přeslazených sirupů.

Pokud se chystáte někam na párty, mějte vždy obě ruce plné. V jedné ruce mějte svůj drink a v druhé vodu. Zabráníte tak alkoholu, aby dehydratoval váš organismus, a navíc vás ráno nebude bolet hlava.

Bez vody to prostě nepůjde. Je to základ všeho. Pokud jste dehydratovaná, vaše tělo nemůže správně fungovat. Projevuje se to nejen na tom, že správně nespalujete tuky, ale také vaše vlasy, nehty i pokožka nepůsobí zdravě.

3. Dostatečný příjem

Aby vaše tělo správně spalovalo tuky, jak chceme, je potřeba mu k tomu poskytnout i dostatečný příjem potravy, aby mělo tělo dostatek energie pro metabolický proces. Toto znamená, že tělo bude správně fungovat jenom tehdy, pokud budeme pravidelně jíst.

4. Nejíst ≠ hubnout

Když se budeme šidit, celý den se budeme držet od ledničky dál a večer si dáme malou večeři s tím, jak jsme dneska pěkně držely dietu, dosáhneme tak jedině toho, že tělo bude v pohotovostním režimu a bude ukládat veškerý příjem do tuků, protože si myslí, že nastalo období hladu.

Navíc se nám v průběhu dne při běžné činnosti bude spalovat svalová hmota a místo ní se budou tvořit tuky, čímž se povolí celé tělo a my nebudeme mít na nic sílu a ani energii.

5. Snídaně je startér metabolismu

Také platí pravidlo, že čím dříve dodáte tělu energii na spuštění metabolismu, tím dříve bude připravený na správnou funkci a spalování. Proto dbejte na to, abyste si do půl hodiny po probuzení daly pořádnou zdravou snídani, která probudí vaše tělo, které okamžitě začne pracovat na plné obrátky.

6. Sportem ku zdraví a rychlejšímu metabolismu

Pokud na sobě chcete opravdu máknout a proměnit svoje tělo v tuky odbourávající mašinu, nemůžete čekat, že to půjde jen tak pitím vody, snídáním a seděním na gauči. Poslední bod je třeba změnit v něco aktivnějšího.

Nemusíte nutně chodit každý den do posilovny a potit se tam na mučicích nástrojích nebo běhat jako křeček na pásu. Dneska už na každém rohu najdete plakáty na různé nové zábavné formy cvičení jako je například bosu, power joga, H.E.A.T., pilates nebo tanečně orientované cvičení, z něhož je nejpopulárnější  zumba, Dance Hall, Fit balet, Flirt Dance, port de bras aj.

7. Pravidelnost

Když už zvládáte všechny tři doby dodržovat, zbývá je už jen dát dohromady a vše dělat pravidelně. Stále pít, pravidelně jíst aspoň pět krát denně, a cvičit minimálně čtyři krát týdně.

Jakmile toto zvládnete a přidáte ještě porci pravidelného spánku, což je snad nejpříjemnější část, docílíte toho, že vaše tělo se začne radikálně měnit k lepšímu a hlavě se budete celkově cítit lépe.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

7 tipů, jak zrychlit metabolismus