Menu
WomanOnly
Zdravá výživa a stravování

9 potravin, které snižují krevní tlak. Patří mezi ně i hořká čokoláda

Vysokým krevním tlakem trpí velké množství dospělých lidí. Avšak správnou dietní stravou se dá tomuto problému z velké části vyhnout. Jaká potraviny byste měli zařadit do svého jídelníčku, abyste se cítili fit?

1. Banány

Banány jsou zdrojem draslíku, který pomáhá odbourat sodík v krvi. Proto se doporučuje jíst banány alespoň dvakrát denně, protože snižují krevní tlak. Aby vás samotné banány časem neomrzely, nakrájejte je třeba na kolečka do ovocného salátu.

avokádo snižuje krevní tlak

2. Avokádo

Pokud máte nízký krevní tlak, měli byste do svého jídelníčku zařadit jednoznačně avokádo. Podobně jako banány obsahuje vysoké množství draslíku. Navíc je bohaté na mono nasycené tuky, které zvyšují hladinu dobrého cholesterolu v těle. Avokádo se doporučuje jíst s mírou, jelikož obsahuje vyšší množství kalorií.

špenát snižuje krevní tlak

3. Špenát

Ani špenát nepostrádá draslík a jeho denní příjem bude podstatně snižovat krevní tlak a udrží ho konstantní. Špenát se dá v kuchyni všestranně využít v polévkách, do džusů nebo smoothie. Tak hurá na zdravou svačinku.

rajčata snižují krevní tlak

Zdroj: Pixmac.cz

4. Rajčata

Rajčata jsou od předchozích potravin bohatší o lykopen, který je znám jako antioxidant a zabraňuje tvorbě špatného cholesterolu. Pokud možno, jezte rajčata syrová pro zachování všech důležitých vitamínů.

FOTO: Celerova pomazanka

5. Celer

Celer působí močopůdně, takže pomáhá odstranit přebytečnou vodu z krve. Převaha vody v těle zvyšuje totiž krevní tlak a celerem tomuto problému předcházíte. Tato zelenina obsahuje také živiny, které jsou schopné rozšiřovat stěny krevních cév, které ve velké míře snižují krevní tlak.

hořká čokoláda snižuje krevní tlak

6. Hořká čokoláda

Dokonce není zakázáno ani mlsání. Ukusováním hořké čokolády vlastně podporujete svoje zdraví. Je totiž bohatá na kakao, které obsahuje flavanoidy pomáhají krevním cévám fungovat správně. Se vším ale s mírou, čokoláda má plno kalorií.

7. Papája

I chutné tropické ovoce papája pomáhá snížit krevní tlak a tento stav udržet. Pokud budete papáju občasně konzumovat alespoň formou džusů a koktejlů, nejen že si dopřejete chutné osvěžení, ale dokonce pomůžete svému zdraví.

odstředěné mléko snižuje krevní tlak

8. Odstředěné mléko

Potěšíme i milovníky mléčných výrobků. Konzumací odstředěného mléka přijímá tělo vápník, draslík a magnézium. Neobsahuje ani nezdravé tuky, a tak si denně dopřejte preventivně skleničku, kterou také předejdete hypertenzi.

borůvky snižují krevní tlak

9. Borůvky

Nedávné studie ukazuje, že borůvky jsou dalším skvělou potravinou na tlak. Zlepšují pružnost a uvolněnost stěn krevních cév. Studie navíc dokázala, že konzumací jednoho šálku borůvek denně po dobu jednoho měsíce se může krevní tlak snížit až o 6 %.

Ohodnoťte tento článek:
3,4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

9 potravin, které snižují krevní tlak. Patří mezi ně i hořká čokoláda