Menu
WomanOnly
Hubnutí

Alkohol zkazí veškerou dřinu v posilovně, trénujte, nepijte

Adéla Beranová

Adéla Beranová

11. 9. 2014

Alkohol nemůže v malém množství uškodit nikomu. Pokud ale dřete celé hodiny v posilovně a večer vyrazíte s kamarády na flám, nečekejte žádné výsledky. Alkohol totiž zásadně narušuje účinky cvičení a zpomaluje metabolismus, takže nebudete ani hubnout, ani se vám nezačnou rýsovat svaly.

Alkohol zpomaluje metabolismus

Hlavně ti, kteří se snaží zhubnout nějaké to kilo, by se měli alkoholu vyhýbat velkým obloukem. Pitím alkoholu se totiž narušuje činnost metabolimus a tělo nestíhá rozkládat tuky, protože se musí postarat o rozložení alkoholu.

Alkohol navíc obsahuje závratné množství kalorií, které do svého těla dostáváte naprosto zbytečně, navíc v něm nepřijímáte žádné živiny.

Dehytratace organismu

Lihoviny odvodňují organismus, dehydratované svaly pak nemůžou podávat takové výkony, jako dostatečně zavodněné svalstvo. Když máte v těle dostatek tekutin, sval se lépe vyživuje a tím i rychleji roste. Alkohol také snižuje celkovou výkonnost, takže budete z posilovny odcházet za kratší dobu a o mnoho více unavení. Ani vaše výdrž pak nebude ideální.

Mimo to alkohol brání vstřebávání různých podstatných živin, které jsou důležité pro růst svalů. Mezi nimi třeba vápník, fosfor, hořčík, železo a draslík. Minerály, které už v těle máte dokáže alkohol efektivně ničit.

Snížená motivace

Účinky alkoholu na sobě můžete cítit až 48 hodin po jeho požití. To znamená, že pokud patříte mezi lidi s horší snášenlivostí alkoholu, ztratíte celé dva tréninkové dny. A nemusí to být jen tím, že vám není dobře. Alkohol způsobí i ztrátu motivace. Pokud se opijete víc, je to jako byste začínali trénovat úplně znovu, protože ztratíte velkou část fyzické kondice. Proto většina vrcholových sportovců nepije alkohol vůbec.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Alkohol zkazí veškerou dřinu v posilovně, trénujte, nepijte