Menu
WomanOnly
Psychologie

Aštar šeran frčel v devadesátkách. Co hlásala tato podivná sekta?

Vesmírní lidé, Plejáďané, Andělé světla, pod vedením Aštara Šerana začali předávat svá poselství lidem na konci 90. let 20. století. Tehdy je začal zapisovat a šířit Ing. Ivo Benda se svou kolegyní, která pracovala v kravíně, paní Miluškou Drskovou. Ta podle svých slov začala s mimozemšťany komunikovat už v roce 1995. Následně vznikla spousta zápisů, obrázků a poselství, které se pan Ivo Benda cítil být povolán šířit mezi lidi. Vysloužilo mu to spoustu stoupenců, ale i výsměch, získání Bludného balvanu a to, že jej začali považovat za vůdce sekty.

Komunikace s mimozemšťany v 90. letech

Zatímco paní Miloslava Drsková dle svých slov s mimozemšťany komunikovala od roku 1995, Ivu Bendovi (* 1961) se první spojení podařilo navázat 1. září 1997. Pak již nastala spolupráce této dvojice spočívající v šíření tohoto poselství mezi co největší množství lidí. Ivo Benda se stal plodným autorem a sepsal přes 7 000 stránek textu, z toho první dva díly Rozhovorů s poučením od mých přátel z Vesmíru vyšly knižně a ve své době se dokonce staly bestsellerem. Ivo dále připravil několik nočních nahrávek se záběry přistání mimozemské civilizace a vznikaly i barevné obrázky Vesmírných lidí, které pro Bendu někdo kreslil, aby vše bylo tak nějak autentičtější.

Zbožňováníhodné obrázky Aštara Šerana pak mohly být stejně významné jako obrázky Ježíše Krista nebo panenky Marie, které lidé nosívají v peněžence. Ivo Benda se docela proslavil a svou teorií o mimozemšťanech zaujal. Vychází i z poselství lásky a šíření křesťanských hodnot ve jménu Krista. Někteří lidé jeho přednášky a knihy hltali, od jiných však sklidil výsměch. Přesto byl například i několikrát v televizi, v roce dokonce 2001 psal dopis tehdejším hlavám České republiky i Slovenska a žádal o setkání. To se však neuskutečnilo, pouze Václav Klaus měl koule na to se s členy Vesmírných lidí vyfotit.

Schizofrenii mi spustila šamanská ceremonie, říká Kristina Fišerová

Varování před čipováním lidí

O co vlastně jde? Ivo A. Benda (slovo A. za křestním jménem si přidal podle velitele vesmírné flotily Aštara Šerana) je považován za vůdce a stvořitele sekty. V roce 1999 získal bronzový Bludný balvan pověstného skeptického spolku Sisyfos za komunikaci s mimozemšťany. Snaží se především varovat lidstvo před zkázou, apokalypsou, čipováním a Novým světovým řádem. Ivo Aštar Benda ve svém učení vychází mimo jiné i z díla švýcarského ufologa E. A. Meiera (* 1937) a několikrát použil jeho materiál, což si Meier nenechal líbit a dal to k soudu. Soud však nevyhrál.

Ivo Benda žije od roku 2005 na Slovensku. Ještě po roce 2000 byla sekta hodně aktivní, poslední dobou už ale upadá v zapomnění a na stránkách nazvaných Vesmírní lidé není v poslední době aktuálně vyvíjena aktivita. Je však zajímavé sledovat články a nahrávky z roku 2008 a 2009, které varují před čipováním lidí v souvislosti s šířením ptačí nebo prasečí chřipky. Například na webu najdete titulky ve stylu: „Prasečí chřipka je nástroj Ještěrů k očipování lidí: začíná úplná kontrola všech lidí k zotročení!” Ostatně již v roce 2007 údajně obdrželo ministerstvo obrany Slovenské republiky od této sekty varování před čipováním lidí. Můžeme si tohle všechno třeba záměrně propojit s šířením konspiračních teorií v souvislosti s pandemií koronaviru a očkováním proti kovidu?

Stěhování na jinou planetu?

Jedním ze záměrů této sekty je šířit též informace o tom, že lidé by měli žít v Jednotě, Pravdě a Lásce, a pokud bude tato planeta vlivem zla zničena, bude nutné pro vyvolené přestěhování na jinou planetu či převibrování do jiné dimenze. Stoupenci Světla prosazují zrušení peněz, jednotný jazyk pro celý svět a podobně. Vesmírní lidé se prý pod vedením Aštara Šerana od roku 1998 nacházejí ve Velké vesmírné flotile v okolí planety Země, kterou stráží a snaží se pomáhat, a to od října do dubna, od dubna do října je střídá flotila pod vedením Plejáďana Ptaaha.

Jak se zdá, všechno je důmyslně popsáno do nejmenších podrobností. Zaujmout může i vzhled mimozemšťanů, až na výjimky mají blond vlasy a modré či zelené oči. Údajně již v roce 1949 kontaktovali představitele USA a SSSR s nabídkou pomoci při řešení světových záležitostí a problémů. Byli prý odmítnuti. Na webu Vesmírní lidé můžete najít evakuační plán z planety Země, rozboru piktogramu (kruhu v obilí) nebo třeba současné dělení duší na čtyři stupně úrovní. Nižší stupně vědomí vyzařující negativní energii nepracují pro Stvořitele, ale pro opačnou stranu.

Utajenou scientologii miluje hlavně hollywoodská smetánka pod taktovkou Toma Cruise. O čem to celé je?

A na opačné straně, tedy na straně zla, prý stojí Ještěři z hlubin pekelných, kteří ovládají síly zla a snaží se zničit planetu Zemi. Kvůli myšlence na možné zničení Země a evakuaci na jiné planety vesmírnými loděmi či přechod do jiných dimenzí bývají Vesmírní lidé s obavou přirovnáváni k sektě Nebeská brána, jejíž stoupenci spáchali v roce 1997 v USA hromadnou sebevraždu. Vesmírní lidé však sebevraždu odmítají jako porušení vesmírných zákonů.

Stránky jsou vedeny do roku 2016, pak již nová aktivita není. Možná, že vyvolení stoupenci Aštara Šerana již dávno vegetí na jiné planetě nebo se jim už podařilo převibrovat do 5. dimenze.

Zdroje: ctidoma.cz, vesmirni-lide.cz, V zajetí sekty vesmírných lidí, Kam kráčí Aštar Benda?

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Aštar šeran frčel v devadesátkách. Co hlásala tato podivná sekta?