Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Balanční náramek není jen módní doplněk. Jak zajistit, aby fungoval?

Adéla Lišková

Adéla Lišková

29. 7. 2016

Je tomu už pár let, co na český trh přišel žhavý hit jménem balanční náramek. Ovšem stále se mezi námi najdou lidé, kteří pořádně nevědí, o co jde. A stále se najdou tací, kteří horlivě diskutují, zda doopravdy funguje či ne. K čemu slouží balanční náramek a jaké jsou na něj ohlasy?

Balanční náramek – co to je

Není to tak dávno, co se ulice měst hemžily mraky lidí se svítivě žlutým, zeleným, oranžovým či třeba růžovým náramkem. Největší slávu už sice mají tyto silikonové šperky za sebou, nicméně i dnes je stále nosí mnoho lidí, kteří věří v jejich funkčnost. Balanční náramky totiž nejsou jen výstředním módním doplňkem, ale jeho nošení nám prý zajistí obnovu rovnováhy těla.

Holografický balanční náramek

Balanční náramky využívají holografickou technologii, která má organismu pomoci znovuvybudovat přirozenou rovnováhu, a tím pádem léčit všemožné neduhy, jako je špatný spánek, chorobná únava, bolesti hlavy nebo třeba těžkosti svalů.

Nošením balančního náramků má dojít také ke zlepšení kondice a zvýšení síly, pružnosti i ohebnosti těla. Působení holografické technologie má rovněž přispívat k regeneraci po velkém fyzickém výkonu, proto byly původně určeny pouze profesionálním sportovcům. Dnes si však holografický balanční náramek může pořídit každý.

Balanční náramek – jak funguje

Podle výrobců balančních náramků dokáže energie obsažená v hologramu působit prostřednictvím magnetického pole na energii v našem těle a dostat ji na její nejpřirozenější úroveň frekvence, která je 7, 8 Herz.

Při této optimální frekvenci je pak tělo schopné podávat svůj maximální možný výkon. Zároveň je díky hologramu vytvořena ochrana proti neoptimálním frekvencím, které na nás číhají na každém rohu, ať už vycházejí z televize, toustovače či wi-fi sítě.

Balanční náramek – cena

Výrobců balančních náramků je mnoho, na českém trhu seženete i několik typů od jedné značky, které se pak liší i cenově. Známé jsou balanční náramky od Power Balance (od 439 Kč), od B2BALANCE (od 190 Kč), od Ion Balance (od 289 Kč) či od SBS Forza Balance (od 649 Kč).

Na výběr je z velkého množství barevných provedení, od značky B2BALANCE jsou pak k dostání například balanční náramky z neoprenu, které jsou sice o něco dražší, ovšem na druhou stranu prý poskytují komfortnější nošení než silikonové náramky.

(Zdroj: Heureka, NejlepšíCeny.cz)

Balanční náramek – funguje?

Výrobci balančních náramků uvádějí, že výhodou produktu je možnost okamžitě pozorovat výsledky. A skutečně se najdou lidé, kteří tvrdí, že na sobě ihned cítili změny (viz například diskuze na serveru Doktorka.cz).

Nicméně funkčnost balančních náramků je stále otázkou, která rozděluje národ, jeho účinky si tak nejspíš musí vyzkoušet každý sám na vlastní kůži. Pokud se rozhodnete pro jeho koupi, vyberte si však raději některý od certifikovaných značek. U balančních náramků „no name“  za pár desítek korun neexistuje velká naděje, že budou skutečně fungovat.

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Balanční náramek není jen módní doplněk. Jak zajistit, aby fungoval?