Menu
WomanOnly
Krása

Bělení zubů nejen pro ženy

Zářivě bílý úsměv už dávno není pouze vymožeností pro ženy nebo televizní hvězdy. Oslňující chrup získáte buď domácím aplikováním bělícího gelu, nebo rychleji metodou ošetření přímo v zubní ordinaci.

Bělení zubů

Zdroj: Shutterstock.com

Zabodujte úsměvem

Bělení zubů představuje velmi oblíbenou a bezbolestnou metodu péče o zuby. Jedná se o chemický proces, během kterého se uvolňují molekuly peroxidu vodíku a efektivně odstraňují pigmentové skvrny ze zubní skloviny. Jakého stupně vybělení zubaři dosáhnou během zákroku nelze s přesností říct. Záleží například na tom, jestli jste kuřák a jak o svůj chrup každý den pečujete. U kuřáků trvá celý bělící proces déle.

Bělení doma nebo v ordinaci?

Než podstoupíte samotný zákrok bělení zubů, musíte mít chrup a dásně zcela zdravé. To znamená vyspravené všechny kazy a odstraněný zubní kámen. Pokud si zvolíte metodu domácího bělení, zubař vám vyhotoví speciální nosiče na míru, do kterých budete aplikovat bělící gel. Proces bělení trvá několik dní, během kterých nesmíte kouřit, pít kávu, červené víno a jíst potraviny s výraznými pigmenty, jinak se nedostaví požadovaný efekt. Dáváte-li přednost rychlejší metodě, nechte si zuby vybělit v ordinaci. Zákrok trvá zhruba 60-90 minut.

Bělením péče nekončí

Zuby si svou bělost udrží zhruba 1-2 roky. Po této době byste pro uchování zářivého úsměvu měli celou proceduru znovu opakovat. Bělení nijak nebolí, ale běžným jevem je zvýšená citlivost zubů na horké a studené nápoje a potraviny, která odeznívá během 24 hodin po zákroku. Abyste efekt bílých zubů udrželi co nejdéle, musíte se o zuby správně starat. Čistěte si zuby správnou technikou, používejte mezizubní kartáčky a nit. Zuby si čistěte dvakrát denně ráno a večer. Mezizubním kartáčkem a nití odstraníte plak, který by jinak mineralizoval a začal zub kazit. Dosáhnete snadno i do prostor, do kterých se normálním zubním kartáčkem nedostanete. Pravidelně navštěvujte zubaře při preventivních prohlídkách, abyste předešli případnému kazu a zároveň si osvojili techniku čistění zubů pod odborným dozorem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Bělení zubů nejen pro ženy