Menu
WomanOnly
Apetit

Bezpečné opalování. Nezapomínejte na krém a brýle

Každá žena touží po krásně bronzově opálené kůži, která vynikne v letním oblečení, ale i plesových šatech. Proto se v létě vystavujeme slunečním paprskům tak často, jak jen to jde. Neměli bychom ale zapomínat, že sluneční záření je čím dál tím víc agresivní. Proto je nezbytné, abychom se před nebezpečnými UV paprsky chránili!

Pokrývka hlavy je nezbytná!

Ať už jste u moře, či na dovolené v tuzemsku, celé dny vám bude na vaši hlavu pražit horké slunce. Proto je nutné, aby jste si pořídila nějakou pokrývku hlavy! Uchrání vás před úpalem, či úžehem, a tak si ušetříte nepříjemnosti.

V dnešní době už existuje tolik druhů pokrývek hlavy, že si každý dokáže vybrat tu pravou. Vyzkoušejte například velké slaměné klobouky, které jsou hitem letošního léta! Vyrábí se snad ve všech barevných variacích, stačí si jen vybrat!

Pravidelný pitný režim

Druhým, ale snad ještě důležitější zásadou je dostatečný a pravidelný pitný režim. V horkých letních dnech byste měla zvýšit příjem tekutin alespoň o 1 litr oproti vašemu normálu. Pokud nedodržíte pravidelný pitný režim, mohlo by dojít k přehřátí organismu. To by mohlo vyústit ve velmi nepříjemnou nemoc. Proto sebou noste lahev s vodou na každém kroku!

Nezbytný módní doplněk – sluneční brýle

I náš zrak si zasluhuje péči, a proto si své oči chraňte za každou cenu! Než vyjdete z domu zkontrolujte si spolu s klíči, peněženkou a mobilním telefonem také jestli máte své sluneční brýle. Utvořte si tento jednoduchý návyk a vaše oči vám budou vděčné!

Opalovací krém

Po celý den chraňte svou pokožku krémem s ochranným faktorem minimálně 30, který poskytuje širokospektrou ochranu (znak UVA na obalu) a je označen také jako voděodolný. V létě se přeci budete chtít koupat a běžný opalovací krém by se vám okamžitě smyl z kůže.

Nebojte se, že byste díky opalovacímu krému nedosáhla kýženého bronzu na kůži. Krém vás chrání před nebezpečným UV zářením a nezabraňuje opalování!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Bezpečné opalování. Nezapomínejte na krém a brýle