Menu
WomanOnly
Zdravá výživa a stravování

Bylinky, které doma nemohou chybět – ostropestřec mariánský a guarana

Ostropestřec mariánský zregeneruje vaše játra, guarana vás povzbudí a zbaví pocitu hladu. Co jste o staletími prověřených bylinách ještě nevěděli?

Zázračný stříbrný bodlák

Ostrolist, podstřel, kristova koruna anebo stříbrný bodlák. Pod všemi těmito názvy se skrývá jediná bylina – ostropestřec mariánský. Rostlina pučí na jaře bodlinatými listy, koncem června ji poznáte podle purpurově červených květů na konci lodyh.

Ostropestřec jako prevence rakoviny

Podle nejnovějších výzkumů dokáže hvězdnicovitá bylina zabránit vrůstání cév do nádorové tkáně, díky čemuž si nádor nemá jak obstarat výživu z organismu. Ostropestřec mariánský je tak účinnou prevencí proti rakovině.

Na poškozená játra i vysoký krevní tlak

Ostropestřec je také výborný na regeneraci i hodně poškozených jater například nadměrnou konzumací alkoholu a bojuje proti cirhóze jater. Ostropestřec rovněž podporuje celkovou detoxikaci organismu, s čímž souvisí i schopnost snížit krevní tlak, jež se mnohdy zvyšuje kvůli hromadění odpadních látek v těle, které na sebe váží vodu.

Guarana pomocníkem při hubnutí

Pokud zrovna držíte dietu, určitě oceníte tento známý životabudič. Stejně jako ostropestřec guarana pročišťuje tělo od nežádoucích zplodin a navíc napomáhá rychlejšímu spalování tuků. Nezanedbatelný je i její pozitivní vliv na mysl.

Místo kofeinu

Guarana je součástí mnoha povzbuzujících nápojů, působí totiž podobně jako kofein – bojuje proti únavě, zvyšuje výkonost a potlačuje pocit hladu. Dodá vám tak potřebné soustředění na práci, ale i chuť do cvičení. Obsahuje však látky teobromin a teofilin, které najdete v čaji, guarana tak účinkuje pozvolněji a déle než kofein.

Vsaďte na bylinky

Že o zdraví je třeba pečovat, i když nás zrovna žádné nemoci netrápí, na tom se shodneme všichni. Než ale poběžíte do lékárny pro nejrůznější chemické preparáty, vyzkoušejte nejprve přírodní cestu pomocí bylinek.

Více nejen o zmiňovaných bylinách, ale také o různých chorobách a obecně o zdraví včetně psychologie se dozvíte na portálu Zdraví-Nemoc.cz. Najdete zde rovněž informace o zdravém hubnutí a dietách, součástí webu je i diskuzní fórum, kde si čtenáři mohou vyměňovat své zkušenosti a tipy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Bylinky, které doma nemohou chybět – ostropestřec mariánský a guarana