Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Co dělat proti stresu. Tipy na aktivity, které vám zvednou náladu

Redakce

Redakce

4. 7. 2018

Nervozita a podrážděnost jsou nepříjemnými doplňky stresu. Jste zavaleni prací, máte pocit, že kolem vás panuje chaos? Naučte se proti stresu bojovat. Zkuste některý z našich tipů. Třeba bude fungovat právě u vás. Zlepšení nálady oceníte nejen vy, ale i vaše okolí.

Vyčistěte si (nejen) hlavu

Zvýšení hladiny stresu může zapříčinit nepříliš čisté prostředí, ve kterém se nacházíte. Máte stále na očích ty hromady nevyžehleného prádla, které takticky přesouváte na další den, kdy k tomu bude „lepší příležitost“? Utřete prach, vyluxujte, zkrátka se pusťte do domácích prací, které jsou potřeba vykonat. Můžete tím přispět ke zredukování stresu a získání lepšího pocitu z vykonané činnosti. Navíc, pokud budete při uklízení obzvlášť pečliví, máte poměrně vysokou šanci nalézt dávno oplakané rodinné poklady.

Smíchem proti stresu

Smích může vyléčit zkroušenou duši. Má schopnost pomoci vymýtit stres, ať je jeho původce zdánlivě jakkoliv neodbytný. Jistě, lusknutím prstu se ze srdce zřejmě smát nezačnete. Dle znalců z oboru by se měl dotyčný alespoň pokusit o vyvolání smíchu. Té situaci, při které by se mohl dotyčný rozesmát, je třeba jít naproti. Může jej úspěšně vyvolat například sledováním oblíbeného komediálního filmu sám, s partnerem či s přáteli, kteří mu mohou pomoci vymyslet další program na odreagování se.

Jak nám stres zpomaluje metabolismus?

Zvířata mohou být nejlepším protistresovým terapeutem

Máte domácího mazlíčka, který je vděčný za každé pohlazení? Věnujte mu svou pozornost, vyražte s ním třeba na procházku. Vymyslete volnočasovou aktivitu, které se budete se svým mazlíčkem věnovat společně; i kdyby se mělo jednat třeba jen o společné povalování se na gauči, zvířecí terapeut dokáže zpříjemnit náladu a zahnat stres i pouhým pohlazením.

Zpívání či žvýkání zlepšuje náladu

Rádi si s broukáte oblíbenou písničku nebo si ji třeba i s chutí nahlas zazpíváte? Zkuste ze sebe vyloudit pár tónů i ve chvíli, kdy je vám úzko. I zpěv dokáže zmírnit stres a pomoci dobré náladě vydrat se na povrch. Pokud nejste příliš velkými fanoušky zpěvu, obdobného efektu v podobě snížení intenzity stresu můžete docílit i prachobyčejným žvýkáním žvýkačky.

Cítíte se ve stresu? Možná za to může přemíra informací

Oddejte se intimním dotekům

Třebaže momentálně nemáte sebemenší chuť věnovat se sexuálnímu styku se svým partnerem, neměla by se tato alternativa léčení rovnou zavrhovat. Třeba právě tento recept na zmírnění prožívaného stresu a s ním spojeného napětí zafunguje právě na vás!

Ohodnoťte tento článek:
2,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Co dělat proti stresu. Tipy na aktivity, které vám zvednou náladu