Menu
WomanOnly
Rodina

Co je skauting? Děti si ve skautu užijí si legraci a poznají nové kamarády

Alena Zelová

Alena Zelová

24. 6. 2014

Přemýšlíte, jak zabavit vaše děti? Avšak nejen zabavit, ale ideálně, aby se i něčemu naučily? Našly si kamarády a příjemně strávily čas? Co takhle vyzkoušet skauting? Skauti jsou po celém světě uznávanou organizací, kde je o děti dobře postaráno. Vždyť i mezi známými osobnostmi nalezneme řadu skautů!

Co je to skauting?

Skauti jsou skupina lidí, hnutí, jejichž cílem je výchova a sebevýchova dětí. Skauting rozvíjí osobnost dětí a mladých lidí pomocí různých aktivit, zážitků, her. Snaží se naučit úctě, ohleduplnosti a spolupráci.

Hraj fér!

Spolupracuj s ostatními!

Buď ohleduplný k okolnímu prostředí!

Měj vztah k přírodě!

Do které skupiny patří vaše dítě a co bude dělat?

Skauti jsou rozděleni do skupin podle věku: Předškoláci (5-7 let), Vlčata/ Světlušky (8-10 let), Skauti/ Skautky (11-14 let), Roveři/ Rangers ( 15+ let) a Dobrovolníci (18+ let).

Děti se postupně učí samostatnosti, poznávají ostatní a hrají si s nimi. Vlčata a světlušky se učí dovednostem pomocí her, táboří a podnikají výlety. Skauti a skautky rovněž podnikají výlety, táboří, ale také se učí překonávat problémy, učí se nejen ze svých chyb, ale i chyb ostatních. Roveři a rangeři jsou již teenageři, kteří si užívají společné chvíle s kamarády při adrenalinových aktivitách (rafting nebo slaňování), podnikají nebezpečnější aktivity a poznávají zahraničí, kam cestují.

Celá organizace musí nějak fungovat, proto je zde řada lidí, kteří plánují a hodnotí skautské aktivity. Vedoucími osobnostmi jsou lidé, kteří taktéž chodili do skautu a skauting znají z vlastní zkušenosti. Skauti jsou v každém kraji, proto jednotlivé kraje mají rovněž svoje vedoucí.

Největší českou skautskou organizací je Český Skaut – Junák, který čítá přes 46 000 členů!!!

Kdo ze slavných osobností chodil do skautu?

Znáte nějaké české skauty? Náš bývalý zesnulý prezident Václav Havel byl aktivním skautem. Do skautu chodily i herečky Eva Holubová nebo Aňa Geislerová. Ze známých mužů skaut navštěvovali skaut např. Jiří Menzel, Václav Vorlíček, Jáchym Topol, Theodor Pištěk nebo David Vávra.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Co je skauting? Děti si ve skautu užijí si legraci a poznají nové kamarády