Menu
WomanOnly
Móda a styl

Dámské holínky na podzim. Proč je nosit a jak je vybrat?

Adéla Lišková

Adéla Lišková

19. 9. 2016

Ačkoliv dříve byly holínky považovány za spíše podřadnou obuv, kterou bychom si obuli jen v krajních případech, v posledních letech se naopak stávají módním trendem. Proč dámské holínky nosit a jak je vybrat?

Dámské holinky na podzim

Zdroj: miluju-boty.cz

Dámské holínky – na podzim i léto

Přes léto jsme si sice zvykli na slušivé sandálky a baleríny, ovšem podzim už je v plném proudu, a tak je musíme chtě nechtě vyměnit za nějakou pevnější a neprodyšnější obuv. A ideální volbou pro sychravé dny, kterých je u nás na podzim víc než dost, jsou díky své nepromokavosti také staré dobré gumové holínky.

Trendy dámské holínky hojně využijete také v létě, například na festivalu, na vodě či dovolené pod stanem. Navíc jejich údržba je velmi jednoduchá – k odstranění skvrn vám stačí mokrý hadřík a voda.

Dámské holinky na podzim

Zdroj: veronique-luxury.com

Dámské holínky – na zimu

Nicméně o tom, že se vyplatí si módní dámské holínky pořídit, nás přesvědčují i české zimy. Ty jsou v posledních letech – spíše než kouzelné a sněhobílé – pochmurné deštivé. A pokud přece jen nějaká sněhová nadílka napadne, ve městech se z ní často stává ona pověstná mokrá „břečka“.

Kvalitní dámské holínky navíc bývají vybaveny protiskluzovou vrstvou tak, abyste na nich neuklouzla ani v dešti, ani na A pokud by vám v gumácích byla přece jen trochu zima, můžete sáhnout po variantě s praktickým kožíškem uvnitř i okrasným kožíškem zvenčí.

Dámské holínky – jak je vybrat

Při výběru dámských holínek je potřeba dbát na volbu správné velikosti, jelikož je časté, že ženám nesedí jejich obvyklá velikost. Nejen proto doporučujeme neobjednávat je naslepo přes internet, ale raději si je zajít poctivě vyzkoušet. Je pravděpodobné, že budete potřebovat spíše větší velikost.

Dámské holinky na podzim

Zdroj: holinky.9e.cz

Navíc zejména levnější holínky jsou často z tvrdšího materiálu, který může citlivější osoby dřít do paty či do nártu. Stejně tak se vám některé holínky mohou na nošení zdát příliš těžké a mohutné. Pro častější nošení se tedy vyplatí připlatit si pár stovek za kvalitnější holínky.

Dámské holínky – co se nosí

Obyčejné holínky, které seženete například v obchodech s pracovní obuví, jsou asi tou nejlevnější variantou, ovšem mohou trpět právě výše uvedenými problémy. Navíc se vyrábějí v barvách jako je černá, hnědá či tmavě zelená, s kterými moc parády neuděláte.

Lepší je tedy vsadit na módní dámské holínky, které seženete v bezpočtu barevných provedení včetně vzorů jako jsou kytičky, puntíky či vzory nebo ozdob v podobě mašlí či šněrování. Efektní je výraznou barvu holínek zkombinovat například s deštníkem.

Dámské holínky – kde koupit

Kvalitní dámské holínky, které jsou určeny pro pohodlné nošení ve městě seženete zhruba v rozmezí 500 až 1 000 Kč v běžných obchodech z obuví, jako je například Deichmann či CCC. Vyloženě značkové holínky vás pak přijdou i na dva nebo tři tisíce, levnější varianty pak najdete v obchodech jako New Yorker či Gate. Zde jsou k dostání také nízké dámské holínky, které se hodí i k šatům či sukni. Do klasických vysokých holínek pak oblékněte nejlépe úzké džíny.

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Dámské holínky na podzim. Proč je nosit a jak je vybrat?