Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Dárky, které pomohou i potěší

Komerční sdělení

Komerční sdělení

11. 12. 2017

Bloumáte po obchodech a marně vymýšlíte dárky pro prarodiče, rodiče či přátele z řad seniorů? Zaměřte se na jejich zdraví! Nadělte jim pod stromeček radost, která jim uleví od bolesti a zlepší jejich kondici.

Praktické dárky mají v dětských vzpomínkách hořkou pachuť. Jakmile se pod stromečkem objevil praktický dárek, všechny nadšené jiskry v očích pohasly. S přibývajícím věkem však praktické dárky nabývají na hodnotě. Natož pak, když jde o dárky pro seniory a invalidy, kterým mohou přímo pomoci k plnohodnotnějšímu životu.

Zpět do formy

Pokud vybíráte dárek pro někoho, kdo má za sebou úraz či lékařský zákrok, přímo se nabízí rehabilitační pomůcky. Radost udělá gymnastický míč, na kterém lze provádět nejrůznější balanční, posilovací i protahovací cviky. Díky tomu najde své uplatnění i po ukončení rehabilitačního procesu.

Meyra gymnastický míč abs

Meyra gymnastický míč abs

Oblíbenou rehabilitační pomůckou pro balanční cvičení a trénink koordinace jsou balanční čočky. Ty jednak příjemně masírují chodidla, jednak napomáhají zpevňovat střed těla. S jejich pomocí se zdokonalují motorické schopnosti a dají se rovněž využít při cvičení pilates. Ke stejným účelům lze využít overball. Tento nafukovací míček se řadí k základním náčiním při rehabilitacích, fyzioterapii či ergoterapii.

Pryč s bolestí, pryč s dopady stresu

Kromě procesu rekonvalescence a dozvuků zranění mnozí bojují s bolestí spojenou buď se stresem a prací, nebo jednoduše se stářím a fyzickým vypětím při běžných činnostech. V takovém případě nepřijdou nazmar relaxační a masážní pomůcky, jež uleví nejen seniorům a vašim invalidním blízkým.

Krční páteř ocení zdravotní polštář. Ten po celou noc bude dbát o správnou polohu i podpěru, aby byl spánek jeho majitele kvalitní a skutečně vedl k vydatnému odpočinku. Zdravotní polštář přijde vhod také na cestách, kdy se musíte často vypořádat s příliš měkkým ložním vybavením.

Podkova polštář

Polštář ve tvaru podkovy

Pokud váš blízký čelí pravidelným dávkám stresu či tráví hodně času vsedě, srdce mu nadšeně poskočí, pokud pod vánočním stromečkem nalezne doplněk v podobě masážní či akupresurní podložky. Pomocí těchto dvou pomůcek může účinně stimulovat reflexní plosky chodidel, metabolismus i krevní oběh. Znatelně si tak uleví od celkové i svalové únavy. Menší, o nic hůř však fungující volbou by mohl být masážní míček. Ten je možné mít neustále po ruce a kdykoliv si bolavé místo promasírovat.

Potřebujete ještě více inspirace na dárky pro seniory a invalidy? Podívejte se na tipy e-shopu Meyra. Tam najdete to pravé raz dva!

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Dárky, které pomohou i potěší