Menu
WomanOnly
Domácnost

Do koupelny nekupujte celý sprchový kout. Řešením jsou dveře do niky

Nechcete si pořizovat klasický sprchový kout? Potom je elegantním řešením zakoupení pouze dveří, které jsou určeny do výklenku v koupelně, do takzvané niky. Takový výklenek máte vytvořen prostřednictvím obkladů a dlažby. Dveře potom už pouze umožňují uzavření, aby voda nevytékala do prostoru koupelny. V samotném výklenku vám postačí mít nainstalovaný jen odtokový žlab. Toto řešení přináší celou řadu výhod.

Velký výběr provedení dveří

Mezi asi tu největší výhodu patří, že ušetříte na pořízení celého sprchového koutu. Samozřejmě ale také sprchové dveře se vyskytují v mnoha cenových relacích. Další výhoda pak spočívá třeba v tom, že je možno dveře otevírat a libovolnou stranu, podle toho, jak si sami zvolíte. Mezi ty nejtypičtější varianty dveří patří:

  • Dveře jednokřídlé
  • Dveře dvoukřídlé
  • Dveře posuvné
  • Dveře zalamovací

Mezi základní variantu dveří patří samozřejmě jednokřídlé dveře. Zde si můžete zvolit otevírání na tu stranu, která vám vyhovuje a je zřejmé, že dveře jsou tvořeny pouze jediným křídlem. V případě širšího vstupu můžete využít také dvoukřídlé dveře. Také zde si můžete samozřejmě zvolit způsob otevírání, v případě nedostatečného prostoru dokonce otevírat i dovnitř.

Ideální řešení při nedostatku místa

To nás přivádí k tomu, že řada koupelen skutečně bojuje s místem. V těchto případech můžete nejen zvolit otevírání dovnitř u klasických dveří, ale instalovat také posuvné dveře. Také tyto dveře mohou být v provedení buď jednokřídlém nebo dvoukřídlém.

Rovněž v případě těchto posuvných dveří lze využít možnosti instalovat je bez sprchové vaničky. To je v poslední době velmi žádané a moderní řešení. Sprchové dveře do niky lze zakoupit v plastovém i skleněném provedení. V tomto případě se to samozřejmě týká jak dveří posuvných, tak dveří, které jsou tvořeny klasickým křídlem.

Ohodnoťte tento článek:
4,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Do koupelny nekupujte celý sprchový kout. Řešením jsou dveře do niky