Menu
WomanOnly
Péče o nehty

Domácí francouzská manikúra, podle našeho návodu to zvládne každá!

Hezky upravené nehty jsou nejen důkazem ženskosti, ale také známkou toho, že o sebe pečujete. Pečlivě pěstěných nehtů si všimnete na první pohled a nemusí být zrovna nalakované tmavým nebo šíleně barevným lakem. Stará dobrá klasika v podobě francouzské manikůry udělá dobrý dojem při každé příležitosti. Naučte se s námi, jak si ji doma vytvořit!

Co budete potřebovat

Francouzská manikůra je jeden z těch pracnějších způsobů úpravy nehtů, ale vynaloženého času určitě nebudete litovat! Nejprve si ale budete muset obstarat několik věcí, které budete nezbytně potřebovat na tento typ manikůry. Jednou z možností je koupit si speciální sadu pro vytváření francouzské manikůry, ale není to nezbytně nutné a bývá i velmi drahá.

Bohatě si proto vystačíte se třemi druhy laků. Nejlépe vypadá kombinace bílého, perleťového a průhledného laku, ale bílý lak můžete vyměnit i za jakoukoli vámi oblíbenou barvu! Dále budete potřebovat lepící pásku a nůžky a v neposlední řadě také tyčinku na začišťování nehtového lůžka.

Kdo se bojí, nesmí do lesa

Francouzská manikůra není nic složitého, jde pouze o cvik. Hlavní je, aby jste neměla strach, že něco pokazíte. Nejprve nehet nalakujte jednou vrstvou perleťového, nebo světle růžového laku, který dá nehtu celistvou strukturu. Lak nehte opravdu dobře zaschnout a to i několik hodin, aby byl dokonale ztvrdlý a neponičila jste si ho při dalším postupu.

Ve volném čase, až vám nehty budou schnout, si nastříhejte deset proužků izolepy. Tu poté nalepte na nehty asi 3 milimetry od okraje nehtu a zároveň tak, aby kopírovala tvar vašich nehtů. Konce nehtů poté přelakujte bílým lakem. Nemusíte se vůbec bát přetahovat, protože zbytek nehtu vám chrání lepící páska.

Rychle ale ne zběsile!

Lepící pásku z nehtu strhněte ještě dřív, než lak zaschne. Strhněte jí rychlím, ale precizním tahem, aby nedošlo k poškození, či rozmazání bílého laku! Poté opět nechtě lak důkladně ztvrdnout a nakonec nehty zafixujte průhledným lakem s vyživujícími složkami či oleji.

Ohodnoťte tento článek:
1,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Domácí francouzská manikúra, podle našeho návodu to zvládne každá!