Menu
WomanOnly
Hubnutí

Dřepy pomohou k dokonalému zadečku i celkové pohodě

Redakce

Redakce

22. 4. 2014

Mnoho z vás jistě slyšelo o různých měsíčních plánech na zpevnění postavy. Některé se týkají břicha, jiné hýždí, stehen apod. Má vůbec takový plán mimo fitcentrum cenu? Uvidíte, že ano!

Pravidelné dřepy zpevní postavu a zbystří smysly

Při pravidelném cvičení dřepů se vám tělo odvděčí během pár dní. Budete se cítit lépe, nebudete tolik unavená, ale hlavně – dojde k celkovému zpevnění postavy. Během dřepů totiž zapojujete velké množství svalů, což má dobrý vliv také na srdce a celkovou koordinaci těla, při té se zapotí dokonce i mozek.

Jedná se tedy o účinné kardio cvičení, které můžete s vhodnou obuví s plochou podrážkou dělat prakticky kdekoli. O zpevnění hýždí jakožto viditelného výsledku úsilí jistě mluvit netřeba.

RADA: Je dobré používat podložku pod paty? Veškeré podložky při dělání dřepů jsou nevhodné a z dlouhodobého hlediska také nebezpečné. Podložením pat totiž změníte přirozenou polohu páteře, čímž si zaděláváte na problémy.

Dřepy vám nemůžou nijak ublížit

Kolují fámy o ničení kloubů při dřepech, ale je to vážně pravda? Nebolí klouby spíše proto, že tělo není zvyklé a je oslabené? To bude zřejmě střízlivější pohled. Mimo to, po celé Asii je pozice v hlubokém dřepu přirozená a jestli jste stále na pochybách, podívejte se na děti, kterým je sezení v dřepu vlastní.

Skutečnost, že většina z nás tuto schopnost v průběhu let ztratí, neznamená, že dřepování je špatné pro kolena, ale svědčí o nutnosti začít něco dělat.

RADA: S motivací bojujeme všechny a jak známo, ve dvou se to lépe táhne! Domluvte se s kamarádkou na pravidelném cvičení. Nemusí k němu nutně docházet, jen když jste spolu, ale taková fotka nebo video po cvičení vás jistě nabudí.

A jak tedy na dřepy?

Zadek cpěte dozadu a dbejte na to, aby se kolena nedostala před špičky chodidel. Po té tělo posaďte tak hluboko, abyste měla váhu na patách. Dále nezbývá než opakovat podle vůle, tréninkového plánu, nebo touhy mít pevná stehna a hýždě.

Nezapomeňte! V plavkách je poznat, kdo dřepuje a kdo ne. Léto se blíží!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Dřepy pomohou k dokonalému zadečku i celkové pohodě