Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Filmové novinky na září 2013: Vyrazte do kina na Oggyho a škodíky

Pochmurné zářijové počasí vyloženě láká k návštěvě kina. První měsíc školního roku v něm děti i dospělé zaručeně pobaví filmové zpracování odvěké bitvy Oggyho a trojice škodíků.

Oggy je obtloustlý kocour, který je nejšťastnější, když může jen tak podřimovat u televize nebo se jinak poflakovat. Poklidný život mu ale opakovaně narušuje trojice švábů, nebo chcete-li škodíků, Joey, Markey a Dee Dee. A co teprve když se k tomu všemu přidá ještě Oggyho bratranec Jack…

Seriál Oggy a škodíci, který vychází z amerických grotesek, se po patnácti letech dočkal filmové verze. Na plátně spolu kocour a švábi svedou obří bitvu, vedle níž budou jejich televizní boje vypadat jako prostá šarvátka.

Jména škodíků nebyla zvolena náhodně. Zákeřní maličcí tvorové byli totiž pojmenováni podle členů americké punkové skupiny The Ramones.

Francouzský animovaný seriál byl mnohokrát vysílán i v Česku a byl zde velmi oblíbený. Lze tedy očekávat, že i ve své celovečerní podobě si najde mnoho fanoušků, které do kin přiláká.

Oggy a škodíci (Oggy et les cafards), Animovaný / Komedie, Francie, 2013, 80 min., Režie: Olivier Jean Marie

Premiéra v ČR: 19. září

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Filmové novinky na září 2013: Vyrazte do kina na Oggyho a škodíky