Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Filmové pohádky v roce 2017: Vybrali jsme 6 tipů, kterými nadchnete své děti

Redakce

Redakce

9. 3. 2018

Loňský rok sice nebyl kdovíjak bohatý na filmové pohádky, při pořádném hledání jich ale pár najdete. A užijí si je nejen děti, ale i jejich rodiče. Podívejte se na našich šest tipů, které filmy byste měli s vašimi potomky dohnat!

Balerína (Ballerina)

Povedená animovaná pohádka nemusí nutně pocházet z Hollywoodu a mít obrovský rozpočet. Balerína je francouzsko-kanadského původu a uchvátí diváky napříč kontinenty.

Film vypráví příběh Félicie, mladé osiřelé dívky, jejímž snem je tančit. Rozhodne se proto utéct ze sirotčince a vydat se až do Paříže. Sama by to ale nedokázala, a tak jí pomáhá její nejlepší kamarád Victor.

Dvojici čeká mnoho těžkých úkolů, ale také nových přátel. Dojemný příběh zaujme i dospělého. V originálním znění hlavní hrdiny namluvili Elle Fanning (Zloba – Královna černé magie) a Dane DeHaan (Kronika).

Kráska a zvíře (Beauty and the Beast)

Z našeho výběru je právě tento snímek tou nejtradičnější pohádkou. Krásku a zvíře asi není třeba dlouze představovat. Tato známá pohádka od Disneyho vypráví příběh Belly, krásné a inteligentní dívky, která se postupně zamiluje do Zvířete, zakletého netvora s lidskou duší.

Právě loni byla v českých kinech k vidění nová verze od Billa Condona, který režíroval například úspěšný muzikál Dreamgirls. Uvidíte tu romantiku se vším všudy, a navíc si poslechnete i povedené písničky.

Hlavních rolí se ujali Emma Watson, která už vyrostla od dob Hermiony v Harry Potterovi, a méně známý britský herec Dan Stevens.

Šmoulové: Zapomenutá vesnice (Smurfs: The Lost Village)

V posledních letech jsme mohli vidět celovečerní filmy o Šmoulech, které byly z části hrané. Loni nicméně do kin dorazila celoanimovaná pohádka o těchto modrých tvorečcích, která nadchne spíše menší diváky.

Těšit se můžou na Koumáka, Nešiku nebo Siláka. A hlavně na Šmoulinku, která najde tajemnou mapu a spolu se svými nejlepšími kamarády se vydá na dobrodružnou pouť Zakázaným lesem. Narazí tu na řadu kouzelných bytostí – a hlavně na ztracenou vesnici, po které pátrá i zlý kouzelník Gargamel.

V originálním znění propůjčila svůj hlas Šmoulince kdysi dětská hvězda Demi Lovato (Camp Rock).

Nejlepší přítel

A jednu povedenou pohádku loni představila i Česká televize. Výpravný film o lásce, přátelství a hledání štěstí vás zavede mezi čerty.

Právě čert Matěj musí plnit všechna přání chudého Ondry, dokud mu neřekne, že je zcela šťastný. Jenže co to štěstí vlastně je? A jak se pozná? Poté co se Ondra spokojeně nají a hezky oblékne, se zamiluje do komtesy ze zámku. A v tu chvíli začíná mít čert Matěj problém…

Pohádku režíroval Karel Janák, známý třeba komedií Snowboarďáci. V hlavních rolích se objevili Zdeněk Piškula coby zamilovaný Ondra a Marek Adamczyk jako nešťastný čert. Těšit se ale můžete i na Jiřího Lábuse, Hanu Vagnerovou nebo Ondřeje Sokola.

Paddington 2 (Paddington 2)

Tento snímek o roztomilém medvídkovi možná není čistokrevnou pohádkou, ale její pozitivní duch okouzlí víc než klasické příběhy o princeznách a rytířích.

V hlavní roli je méďa s červeným kloboukem, který se po prvním, čtyři roky starém dílu zabydlel u své nové rodiny Brownových v Londýně. A zbožňuje ji! Jenže aby mohl koupit ten nejlepší dárek ke stým narozeninám své tety Lucy, začne chodit do práce. A co teprve, když jeho dárek někdo ukradne…

Paddington 2 kombinuje hraný film s animací a uvidíte v něm všechny možné známé britské herce – od Richarda Ayoada ze seriálu IT Crowd až po Hugha Granta z Deníku Bridget Jonesové.

Ferdinand (Ferdinand)

Ferdinand je americká pohádka, která si odnesla i nominaci na cenu Oscar pro nejpovedenější animované filmy za loňský rok. Ve snímku se podíváme do Španělska, kde žijí nejlepší přátelé Nina a Ferdinand. Jejich vztah je ale trochu netradiční – ona je dívka, on velký býk.

Ferdinanda ale jednoho dne odvedou hledači býků pro koridu. Toho Ferdinanda, který je sice statný a na první pohled děsivý, ale jinak by neublížil ani mouše. Hlavní hrdina tak musí vymyslet, jak ze zajetí uteče. Naštěstí mu s tím pomůžou jeho noví přátelé.

Snímek si nakonec Oscara neodnesl, přesto ale stojí za zhlédnutí. Vašim dětem například ukáže, že by neměly soudit ostatní podle jejich zevnějšku. V původním znění Ferdinanda nadaboval známý wrestler John Cena.

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Filmové pohádky v roce 2017: Vybrali jsme 6 tipů, kterými nadchnete své děti