Menu
WomanOnly
Péče o nehty

Jak chránit ruce před mrazem? Známe tři ověřené recepty

Péče o ruce v zimním období nebývá snadná. My však známe ověřené recepty, k nimž postačí pouze obyčejné rukavice a mastné krémy. Vyzkoušejte jednoduchý zábal a už se za ruce nebudete muset v zimě stydět.

Nezapomeňte na rukavice

Bez rukavic to na mráz ani nezkoušejte. Nesmí se vám rozhodně stát, že je v mrazivé ráno necháte ležet jen tak na botníku. Pokud vám na správné péči záleží, rukavice jsou první věc, která vám zaručeně pomůže. Kůže se vám pak nebude vlivem mrazu vysušovat a praskat.

10 kroků k správné péči o ruce a nehty: Ponořte je do olejové lázně

Krém a vazelína

Dalším bodem, jak podpořit péči rukou, jsou nezbytné krémy a vazelíny. Krémy je vhodné zvolit hodně mastné, a to především kvůli hydrataci. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, sáhněte po vazelíně. Je mastná sama o sobě, takže budete mít o starost méně.

Zábaly

I zábaly mohou pomoci suchým a rozpraskaným rukám. Namažte ruce kvalitním olivovým olejem nebo vazelínou a navlékněte si ideálně bavlněné rukavice. Tato metoda se doporučuje především, když jdete spát. Pokud byste si ale chtěli zjemnit ruce už přes den, tak do toho. Akorát kromě klasických rukavic použijete igelitové.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak chránit ruce před mrazem? Známe tři ověřené recepty