Menu
WomanOnly
Hubnutí

Jak cvičit doma dobře a neztratit motivaci? Zkuste naše rady

Redakce

Redakce

26. 1. 2014

Ráda byste začala cvičit doma, ale nevíte jak? Tolikrát už jste si říkala, že s tím začnete od pondělí, od příštího týdne, od nového měsíce? Koupila jste si rotoped, činky a sportovní oblečení, avšak všechny tyto věci vám pouze zabírají místo? Pojďme se podívat na to, jak začít cvičit doma a vydržet.

Pokud stále váháte, zda raději cvičit doma než v posilovně, měla byste zvážit všechna pro a proti. Nespornou výhodou cvičení doma je ušetření času a peněz. Navíc své tělo nemusíte vystavovat před zraky ostatních. Na druhou stranu se vám může velmi brzy stát, že ztratíte motivaci, místo cvičení se budete raději dívat na televizi a nebo cviky nebudete provádět správně.

Jak začít?

Pro začátečníky je vhodné využít ,,instruktora“ v podobě videí z Youtube. Stačí do vyhledávání zadat „cvičení doma“ nebo, pokud se nebojíte angličtiny, tak ,,home workout“. Zkuste poslouchat lektora či lektorku, většinou vysvětlují, jak správně provádět cviky a jak správně dýchat. Pokud se rozhodnete například pro rotoped, tak proč si nepustit k jízdě oblíbený seriál nebo film?

Ze začátku nebudete potřebovat více než ručník, boty a hodně vody. Pokud u některého cvičení budete využívat i činky, stejně tak dobře vám poslouží naplněné láhve s vodou. Později bude jistě vhodné pořídit si cvičební podložku nebo alespoň karimatku.

Častým prohřeškem domácího cvičení je opomíjení některých fází tréninku. Nejdříve musíte svaly prohřát, poté následuje samotné cvičení a na závěr by měl přijít na řadu strečink. Inspiraci, jak provádět rozehřátí i strečink najdete v mnoha instruktážních videích na Youtube.

A jak vydržet?

Když už pár dní cvičíte a baví vás to, máte napůl vyhráno. Jak ale vydržet? Výbornou pomůckou při cvičení je zaznamenávání si cvičení a vašich pokroků do deníčku. Máte tak přehled, která cvičení jste již odcvičily, která vás bavila a která naopak ne. Můžete se také chytit plánů pro začátečníky, které jsou zdarma k nalezení na internetu.

Na závěr si zapamatujte následující poučku. Vašeho vysněného těla nedosáhnete přes noc. Známý motivační citát říká: ,,Trvá to čtyři týdny, než si změny všimnete vy, osm týdnů než si všimne vaše okolí a dvanáct týdnů, než si všimne celý svět.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak cvičit doma dobře a neztratit motivaci? Zkuste naše rady