Menu
WomanOnly
Krása

Jak funguje botulotoxin proti vráskám? 5 věcí, které byste měli vědět

Redakce

Redakce

2. 12. 2014

Přemýšlíte, jak se zbavit vrásek kolem očí, na čele nebo na krku? Krásnou pleť chce mít každá žena. Metoda botulotoxinu je na poli estetické medicíny již déle než dvacet let, přesto stále nebyla zbourána všechna tabu. Sepsali jsme důležité informace, které byste měli o botoxu, jak se často mylně zkráceně říká botulotoxinu, vědět.

 

Ke zralému věku sice vrásky patří, spousta žen, ale i mužů, se s nimi přesto nechce smířit. Mladistvý vzhled je zkrátka v módě. Lidé dnes mají k dispozici spoustu více i méně účinných možností, jak se zbavit vrásek kolem úst, na čele, kolem očí i kdekoliv jinde na těle. Patří mezi ně různé výplně vrásek, ale také injekční metoda botulotoxinu.

Na co všechno se botulotoxin používá?

Botulotoxin nabízí možnost odstranění vrásek, které jsou způsobeny mimickými gesty. Často se využívá k vyhlazení vrásek na čele, oblíbené je však také vyhlazení nosoretních vrásek nebo botox na vrásky pod očima. Botulotoxin také účinně odstraňuje vějířkovité vrásky kolem očí nebo hlubokou vrásku od mračení ve středu čela, tzv. glabelární vrásku.

Jak funguje metoda botulotoxinu?

Botulotoxin umožňuje ženám i mužům zbavit se vrásek bez skalpelu. Je to jednoduché. Do svalu se injekčně aplikuje malá dávka botulotoxinu, která zablokuje nervový přenos. Díky tomu se sval přestane smršťovat a omezí se tvorba vrásek.

Lékař provádí zákrok ambulantně. Je velice rychlý a pacient necítí téměř žádnou bolest. Účinky jsou znatelné zhruba pět až sedm dní po aplikaci, plný efekt se pak objeví po 1 až 2 týdnech.

Je botulotoxin toxický?

Někteří lidé mají z botulotoxinu obavu. Je tento způsob na odstranění vrásek skutečně toxický, jak slyšíme v jeho názvu? Pravdou je, že se sice skutečně jedná o nervový toxin, tedy jed, ten se však aplikuje do těla ve velmi malé koncentraci, která člověka nijak neohrožuje. Jelikož je botulotoxin jednou z nejdéle používaných metod na odstranění vrásek, měli lékaři a vědci dost času zjistit vše o jeho vedlejších účincích. Ty nejsou o nic větší než u jiných léků a pokud nastanou, nejsou trvalé.

Jak dlouho botulotoxin vydrží?

Po první aplikaci vydrží účinek botulotoxinu tři až šest měsíců. Nabízí se otázka, jak často botox podstoupit při opakovaném zákroku. Pokud půjdete na aplikaci botulotoxinu opakovaně, jeho efekt se ještě prodlužuje, takže vydrží déle. Pacient může sám podpořit delší trvanlivost zákroku tím, že se snaží méně mračit a mimické svaly tak nadměrně nezatěžuje.

Kolik stojí aplikace botulotoxinu a kde se objednat?

Cena za aplikaci botulotoxinu může být samozřejmě různá. Závisí především na lokalitě a na konkrétním pracovišti. Cenová relace se pohybuje v rozmezí od 3 do 8 tisíc korun za jednu až tři oblasti v obličeji. Pokud se rozhodnete pro odstranění vrásek a potřebujete poradit, kterou kliniku ve vašem okolí zvolit, můžete se podívat na jejich seznam například na webu zivotbezvrasek.cz. Na přehledné mapce vyberete místo vašeho bydliště a hned uvidíte, jaká klinika, nabízející aplikaci botulotoxin na odstranění vrásek, sídlí ve vašem okolí. Na stránce také můžete získat kupón na nezávaznou konzultaci na vybrané klinice zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak funguje botulotoxin proti vráskám? 5 věcí, které byste měli vědět