Menu
WomanOnly
Hubnutí

Jak hubnout při běhání? Hlídejte si tepovou frekvenci

Běh je jedna z nejlepších aktivit, vhodná k hubnutí. Pokud ale chcete hubnout efektivně, musíte vědět jak na to.

Tepová frekvence a hubnutí

K efektivnímu spalování tukových zásob se musíte pohybovat ve správné tepové frekvenci. Tu vypočtete dle svého věku a určíte si tak správné aerobní pásmo, tedy stav, kdy má tělo dostatek kyslíku k tomu, aby mohlo tuky spalovat.

Všeobecné pravidlo zní, zadýchat se tak akorát. Poznáte to podle toho, že stále můžete mluvit, ale zase ne tak, jako by jste seděli u piva. Skvělou pomůckou vám může být tepoměr.

Ideální tepová frekvence se dá spočítat podle  vzorce 214 – (0,8 x věk) u mužů a 209 – (0,9 x věk) u žen.

Ideální doba pro běhání

Pro hubnutí je důležité brát v úvahu, že prvních 20 minut se spaluje cukr. Dalších 20 minut už pálíte tukové zásoby. Z toho vyplývá, že pokud chcete začít hubnout, měli byste běhat alespoň 40 minut.

Běhám a přibírám. 7 možných příčin vašich kil navíc

Dalším skvělým trikem, který doporučují nutriční terapeuti, je si před spaním udělat pár sérií posilovacích cviků. Pokud totiž běháte, nastartujete si tím metabolismus, a právě posilováním před spaním, si dobu spalování prodloužíte o dalších pár hodin. Vaše tuky se tedy spalují, zatím co vy spíte. Není to skvělé?

K tomu, aby vaše kila ubývala rovnoměrně, je však důležité běhat alespoň 3x týdně, a to tak, abyste mezi jednotlivými tréninky nechali tělo alespoň  24 hodin odpočívat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak hubnout při běhání? Hlídejte si tepovou frekvenci