Menu
WomanOnly
Krása

Jak kombinovat zlaté a stříbrné šperky? Chce to odvahu!

Adéla Beranová

Adéla Beranová

3. 7. 2014

Nikoho nepřekvapí, že nositelky šperků se dělí na dva tábory, a to neochvějné příznivkyně zlata a věrné nositelky stříbra, či jiných chladných kovů. Každá máme své preference a zvyky, ale bylo by škoda zůstat konzervativně jen u jednoho kovu a ošidit se tak o neobyčejné kombinace.

Zdroj: ŠperkyCZ

Zdroj: ŠperkyCZ

Letos se nosí masivní zlato

Bohaté šperky inspirované exotickým východem, oslovily západní návrháře a oslňovaly přehlídková mola pro sezónu jaro/léto. Citace tradiční podoby šperků je viditelná zejména u penízkových náhrdelníků a náramků. Bohatost šperků podtrhuje syrovost zlata, které není třeba doplňovat barevnými kameny.

„Kromě penízkových šperků se již druhou sezónu těší velké oblibě „tepané“ šperky, zejména náušnice. S těmi jsme se mohli setkat ve spojení s bohatými zlatými výšivkami a potisky,“ říká Jana Zbořilová ze Sperky.cz.

Vedle inspirace tradiční výrobou východní šperkařské velmoci stojí trend jednoduchosti až minimalismu a uhlazeného vzhledu, šperky očištěné až na samotné geometrické tvary.

Tyto šperky jsou ideální pro vrstvení. Jejich jednoduchosti sluší mnohost a tak se můžete například u náramků běžně setkat s tím, že se prodávají po více kusech. Ani vy se nebojte vrstvit, v tomto případě opravdu neplatí méně je více.

Zdroj: ŠperkyCZ

Zdroj: ŠperkyCZ

Ani se stříbrem se neminete účinkem

„Ačkoli přehlídkovým molům dominuje zlatá, je to stříbro, které můžeme označit za kov mladých. Barva měsíčního svitu je oblíbená pro svou nevtíravost. Stříbrné šperky jsou vhodné pro každodenní nošení do školy i do zaměstnání,“ myslí si Jana Zbořilová ze Sperky.cz.

Stejně jako v oděvu se i v kolekcích šperků projevil návrat k 90. létům. Silné řetězy jako náhrdelníky, pecičky do uší i visací náušnice a kruhy. Spolu s bolerkovými tričky a džíny s vysokým pasem jde o nejžhavější trend tohoto léta.

Zdroj: ŠperkyCZ

Zdroj: ŠperkyCZ

Jak zlato se stříbrem kombinovat?

Buďte rafinované, vrstvíte-li více šperků, nesnažte se vyrovnávat počty, nechte vždy jeden kov dominovat. Řiďte se tím, jakou máte právě náladu.

Ráda zkoušíte něco nového a s chutí se vydáváte za hranice všednosti? Tak to by vás mohlo zaujmout spojení zdánlivě nespojitelného. Vezměte si to nejobyčejnější bavlněné tričko nebo jednobarevnou mikinu bez kapuce a doplňte ho výrazným náhrdelníkem, silnými zlatými náramky nebo jen sáhněte po dlouhém, ale luxusně vypadajícím řetízku s medailonkem nebo přívěskem.

Zásadní je vytvořit dojem kontrastu obyčejného a luxusního. Jednoznačně jde o trend, který nepostrádá vtip a nadhled.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak kombinovat zlaté a stříbrné šperky? Chce to odvahu!