Menu
WomanOnly
Láska

Jak naplánovat první společnou dovolenou

První společná dovolená je plná romantických očekávání, krásných zážitků a také jedním ze zlomových momentů každého vztahu. Poradíme vám, jak ji naplánovat, abyste si ji užili oba.

Udělejte kompromis

V první řadě je důležité si ujasnit, co od dovolené čekáte. Pokud ji oba chcete strávit sladkým nicneděláním, pak je pro vás jasnou volbou přímořská destinace nebo wellness. Naopak pokud je váš partner duchem dobrodruh, ale vy dáváte přednost lenošení, nechtějte, aby se jeden z vás podřizoval představám toho druhého. Udělejte kompromis a najděte destinaci, která skýtá dostatek objevování pro něj a relaxu pro vás.

Jeďte po vlastní ose

Naplánujte si dovolenou s partnerem se vším všudy a neomezujte se jen na výběr zájezdu u cestovní kanceláře. Při cestování na vlastní pěst si přivezete domů spoustu zážitků a vzpomínek, které nevyblednou ani po letech.

Nechte prostor improvizaci

Nesnažte se dovolenou naplánovat do poslední minuty, abyste se náhodou někdy nenudili. Nechte si prostor na spontánní akce, které bývají často ty nejlepší. Můžete neplánovaně vyrazit na koncert v okolí nebo strávit den toulkami po neznámém městě a jeho objevováním.

Pár dnů dovolené stačí

První společná dovolená by neměla být ani moc dlouhá, ani moc krátká. Sice se říká, že ideální je vyrazit za odpočinkem alespoň na dva týdny, v tomto případě to ale neplatí. Pokud je to vaše poprvé, dopřejte si jen prodloužený víkend nebo maximálně pár dnů. Po delší době byste se mohli začít nudit nebo si lézt na nervy.

Rozdělte si úkoly

Důležité je i to, abyste si stanovili, kdo má, co před odjezdem na starosti. Rozdělte si, kdo se postará o sjednání cestovního pojištění, kdo o nákup nezbytných věcí a kdo o výměnu peněz. Nenakládejte vše na svá ramena a naučte se věci zařizovat společně.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak naplánovat první společnou dovolenou