Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Jak nastartovat růst vlasů? Pomohou jak vhodné doplňky stravy, tak masáž hlavy

Jak nastartovat růst vlasů, pokud nám často vypadávají? Tricholožka radí, které procedury a přípravky na růst vlasů skutečně pomáhají.

Problém, o kterém se nemluví

Ztráta vlasů je něco, o čem se veřejně moc nemluví. Mnoho žen si totiž na svém zevnějšku, a konkrétně na vlasech, velmi zakládá. Když ale dojde řeč na vypadávání vlasů a jak nastartovat jejich růst, mnoho žen se nemá s kým poradit, protože se o tomto problému stydí mluvit.

Existuje řada doplňků stravy a vlasových produktů i procedur, které slibují, že za pár týdnů budete mít na hlavě lví hřívu. Dá se jim ale skutečně věřit? Jsou i lepší řešení. Vlasová expertka a tricholožka Sally-Ann Tarver radí ženám, jak mohou ženy doma svépomocí podpořit růst vlasů.

Regenerační pleťová voda nebo krém

Existuje řada produktů pro podporu růstu vlasů. Tím nejspolehlivějším podle Sally-Ann jsou farmaceutika a volně prodejná léčiva, která cílí na regeneraci. Tato farmaceutická léčba patří k těm nejznámějším a nehledě na její nákladnost, efektivitu nebo aplikaci mohou vesměs všechny přípravky fungovat. Důležitá je pouze pravidelnost užívání a to dvakrát denně, pokud se chceme skutečně dočkat nějakého výsledku.

Inverzní terapie

Jednoduše řečeno předklonem na 5 až 10 minut zvýšíte průtok krve do pokožky hlavy a stimulujete růst vlasů. Jedná se o starodávnou metodu, jak podpořit růst vlasů. Může se to zdát jakkoliv absurdní, ale podle Sally-Ann taková inverzní terapie může skutečně fungovat. Vyžaduje to však velkou dávku odhodlání a vytrvání, než se vůbec nějaké výsledky dostaví.

Masáž hlavy

Další účinná metoda, která pomáhá stimulovat krevní tok do vlasových folikulů, je masáž hlavy. Ta by se neměla provádět třením, tedy posunem prstů po pokožce hlavy a už vůbec ne bez použití olejíčku. Efekt může být opačný a naopak taková masáž může způsobit další vypadávání vlasů.

Jak tedy na správnou masáž hlavy? Ideálně na způsob kočky, která si připravuje pelíšek a tlapkami přešlapuje na místě. Podobně zapojte prsty a s citem a jemně vtírejte olejíček do vlasové pokožky.

Vhodné doplňky stravy

Když už se rozhodnete pro doplňky stravy, neplýtvejte penězi na ty, které jsou speciálně určené pro růst vlasů. Ve většině případů jde o marketingový tah. Za vypadávání vlasů nebo jejich pomalý růst může nedostatek konkrétních živin a vitaminů. Konkrétně se jedná o železo, zinek, vitamin D, vitamin B12 a hořčík.

Zda a který konkrétně vám chybí zjistíte z vyšetření krve. Pokud se prokáže, že vám chybí například hořčík, stačí si koupit pouze ten ve formě tablet nebo se jím zásobit přirozenou cestou.

Chyby ve stravování

Není to žádná věda. Nezdravé stravování logicky zhorší kvalitu, ale klidně i růst vlasů. Ujistěte se, že získáváte ze stravy dostatečný přísun bílkovin. Ty se vyskytují například v mase, rybách, mořských plodech, vejcích, mléku, oříšcích a luštěninách. Vegetariáni často podvádí a snaží se nahradit bílkoviny proteiny, což je samozřejmě špatně. Optimální příjem bílkovin je 46 g na 100 g pokrmu.

Ohodnoťte tento článek:
1,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak nastartovat růst vlasů? Pomohou jak vhodné doplňky stravy, tak masáž hlavy