Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak odstranit olejovou skvrnu z oblečení. Pomůže chemie i příroda

Redakce

Redakce

24. 2. 2014

Smažila jste jídlo a olej vám pošpinil tričko? Měla jste k obědu makrelu a upadla vám na kalhoty? Nic se neděje, nezoufejte, skvrny od oleje se dá zbavit.

Rychlost je důležitá

Pokud se vám stala nehoda s olejem a vznikla vám na oblečení skvrna, na nic nečekejte. Dokud skvrna nezaschne, dá se s ní ještě něco dělat, po zaschnutí již nemáte tak velkou šanci na vyčištění.

Chemie nebo babské rady

Existuje mnoho přípravků, které jsou určeny k vyčistění skvrn na oblečení, ale ne všechny fungují na všechny druhy skvrn. Proto až půjdete do obchodu s cílem koupit si čistící přípravek na oblečení, pozorně si přečtěte na jaký druh skvrn je určen.

Trocha Jaru

Na vyčištění skvrn od oleje vám pomůže i jeden přípravek, který primárně není určen k čištění oblečení, ale k mytí nádobí. Ano, slyšíte dobře, olejové skvrny vyčistí Jar. Kápněte na skvrnu trochu Jaru, promněte a dejte do pračky s běžným pracím práškem. Olejová skvrna bude po vyndání z pračky pryč.

Sůl

Chemické přípravky jste již zkoušela a nefungují? Nebo prostě jen nemáte ráda chemii? Máte možnost vyzkoušet i přírodní výrobek, sůl. Sůl vás zbaví ale jen čerstvé olejové skvrny.

Na čerstvou skvrnu od oleje nasypte trochu soli, kápněte na ni pár kapek vody, promněte, chvilku nechte působit. Ale opravdu jen chvilku, aby vám působením soli nevznikla na oblečení ještě větší škoda, než od oleje. Poté sůl důkladně omyjte a dejte oblečení do pračky.

Když nic nepomáhá

Zkoušela jste už všechno, ale skvrna je na šatech pořád? Poradím vám tedy poslední řešení, které se mně osobně líbí nejvíce. Vydejte se do obchodu a kupte si šaty nové.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak odstranit olejovou skvrnu z oblečení. Pomůže chemie i příroda