Menu
WomanOnly
Přátelství

Jak se nakazit smíchem?! Projasněte si den!

Ráno vstanete špatnou nohou, nestihnete svůj ranní šálek kávy, potkáte zamračené lidi, nebo prostě zmoknete. V tu ránu máte špatnou náladu a jen těžko se z ní dokážete dostat. Jeden lék ale existuje.

Smích jako lék na dobrou náladu

Odborníci se shodují na tom, že smích je vlastně druhem chování, které může být stejně nakažlivé jako je například zívnutí. Někteří jedinci mají dokonce tak srdečný a upřímný smích, že dokáží nakazit klidně celou místnost zamračených lidí. Právě tento druh smíchu dokáže u druhých vyvolat vlnu pozitivních emocí a dostat je z jejich zasmušilé nálady.

Je však důležité rozlišovat smích upřímný, od srdce, se smíchem předstíraným. Byť byste byli sebelepší herci, každý dokáže poznat rozdíl a tento druh smíchu by mohl vyvolat dokonce opak dobré nálady. Největší rozdíl tkví v oblasti očí. Ty se totiž při srdečném úsměvu nádherně rozzáří.

Úsměv je však velice důležitý i při komunikaci na dálku. Dokonce i při pouhém telefonování může dotyčný na druhé straně drátu rozpoznat, zda se usmíváte nebo zda jste zamračení. To pak může mít poměrně velký vliv při zprávě, kterou sdělujete.

Jak jsou na tom se smíchem Češi?

Průzkumy zjistily, že Čeští občané se smějí velice málo. To je ale velká chyba. Kdybychom se totiž více usmívali, dokázali bychom nakazit další zamračence a třeba i zlepšit náladu všem okolo.

Skvělou kampaň vytvořila firma Orbit, která spolu se žvýkačkami bez cukru založila tzv. Školu úsměvu. Více najdete na http://www.orbitklub.cz/skolausmevu/

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se nakazit smíchem?! Projasněte si den!