Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Jak se nenakazit chřipkou v práci? Stačí trocha preventivních opatření

Alena Zelová

Alena Zelová

3. 11. 2014

Jeden kolega kašle, druhý nepustí kapesník z ruky, jak mu stále teče z nosu. A vy se jen obáváte, abyste se k nim nepřidali. Jak se bránit nákaze od kolegů? Přečtěte si naše rady a snažte se je dodržovat.

Lidé s omezenou imunitou, těhotné ženy, obézní lidé, astmatici a diabetici jsou nejvíce náchylní k nemocem, proto by neměli prevenci podceňovat.

Zbytečně se nedotýkejte obličeje a nemněte si oči, a to nejen v případech, máte-li v práci nemocné kolegy, ale všeobecně.

Větrejte!

Čerstvý vzduch nejen očistí vaši hlavu, a bude se vám lépe dýchat a pracovat, ale také pročistí místnost od bacilů. Přesto těžko se dá ubránit kýchajícímu kolegovi, který se k vám přiblíží na méně jak 1 m. Chřipka bývá kapénkově přenosná, a právě kýchne-li na vás kolega, ubráníte se velmi těžko.

Myjte si ruce!

Všeobecně byste si měli pravidelně mýt ruce, v době nemocí obzvláště! Taktéž pokud se pohybujete v místech, kde je bakterií a virů více než dost. Takovými místy jsou autobusy, tramvaje, metro, čekárny, obchody apod.

Někdy nestačí jen obyčejné mýdlo, ale je lepší užít dezinfekčních prostředků a teplé vody. Existují nejen dezinfekční mýdla, ale i různé dezinfekční ubrousky.

Sluchátko, klika, klávesnice nebo myš

Telefonní sluchátko představuje jeden z předmětů v kanceláři, kde je bacilů dostatek a dostanete se k jejich přímé blízkosti. Každý jednou prskne a kapičky se usadí na telefonním sluchátku. Telefon pak použije někdo další a nákaza je na cestě.

Dalšími „nákazovými předměty“ jsou klika, klávesnice nebo myš. Také propisky, obzvláště pokud má někdo potřebu si je dávat do pusy. Proto se doporučuje jednou za čas tyto předměty přetřít dezinfekčními ubrousky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se nenakazit chřipkou v práci? Stačí trocha preventivních opatření