Menu
WomanOnly
Hubnutí

Jak se vrátit do formy

Ať už se do své životní formy chcete dostat poprvé a trvale si ji udržet, nebo se k ní chcete po nějaké době vrátit, nezoufejte. I když dnešní doba sportování, a zejména tomu skupinovému, příliš nepřeje, můžete se snadno udržovat fit po celý rok. Někomu se sice po mnoha nezdarech může zdát že hubnutí je vysoká škola chemická, ale zas tak složité to není. Podstatné je udržet energetický příjem (strava) o něco málo nižší než energetický výdej (pohyb).

Stravování

Váš energetický příjem by každopádně měl vycházet ze zdravého, vyváženého jídelníčku. Ten by měl obsahovat dostatečné množství bílkovin, sacharidů a tuků. Jedná se totiž o základní makroživiny, které tělu dodávají nejen dostatek energie, ale také stavební látky, vitamíny a minerály.

Pro někoho může být ale takové zdravé stravování španělská vesnice a tak raději sáhne po možnosti  krabičkové diety. Díky ní získáte vyvážený jídelníček, aniž byste si museli každý večer lámat hlavu s tím, co budete následující den jíst. Jednoduše si vyberete program vám na míru a jídlo vám buď přivezou až domů, nebo si jej vyzvednete na některém z odběrových míst.

Jestliže to ale chcete vzít takříkajíc od podlahy a zorientovat se i v tomto směru, není nic jednoduššího než si udělat vlastní krabičkovou dietu doma.

Na každý den si připravte kvalitní snídani, která dodá tělu po dlouhé noci potřebnou energii. Zapomeňte ale na různé snídaňové cereálie, či instantní slazené ovesné kaše, kterými tělu dodáte jen hromadu zbytečných cukrů. Raději sáhněte po kvalitním pečivu s míchanými vajíčky, nebo vysokoprocentní šunkou a sýrem do 30% tuku. Případně si udělejte ovesnou kaši sami a doplňte ji o zdroj bílkovin ve formě proteinového prášku, nebo tvarohu.

Co se obědů a večeří týká, nebojte se, že byste si již nikdy nemohli zajít na jídlo do restaurace. V dnešní době můžete v kvalitních podnicích vybírat i ze zdravějších variant než je svíčková se šesti a tak rozhodně obědem s kolegy či večeří s partnerem v nějaké restauraci nic neskazíte.

Vybírejte jídla, která nejsou zbytečně doplňována o smetanu, či zahušťovadla a která vám opět dodají bílkoviny z kvalitních zdrojů jako je maso, ryby či vejce.

A v neposlední řadě jsou tu drobné svačiny mezi hlavními jídly, které bývají největším problémem. Zvolit k nim můžete různé ovoce, či zeleninu s tvarohovou pomazánkou. Sýr typu cottage, jogurty s vysokým obsahem bílkovin nebo si jen rozmíchat proteinový nápoj. I když se to na první pohled tak nemusí zdát, na výběr je toho opravdu mnoho.

Pohyb

Stravování jste vyřešili, ale pohyb je pro vás stále velkou neznámou? I v tomto případě je řešení jednoduché. I když se třeba nedostanete do fitness centra, je spousta způsobů jak si užít pohyb na čerstvém vzduchu v nabitém pracovním dni.

Základem všeho je chůze, a pokud jste zvyklí využívat spíše dopravní prostředky, než se pohybovat po svých, věřte že změnu v tomto směru vaše tělo jistě ocení. Pořiďte si třeba krokoměr, který vás bude motivovat ke splnění denního cíle nachozených kroků a uvidíte že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Pokud jste již zdatnější sportovci, není nic snazšího než obout tenisky a po náročném pracovním dni si jít zaběhat, nebo se projet na kole. Cestu můžete zvolit i kolem workoutového hřiště, kde pohyb doplníte o několik silových cviků a pohyb se tak pro vás nestane nudným stereotypem.

Zkusit můžete také různé lekce domácího cvičení, kterými je internet doslova zaplavený. Pokud s pohybem ale teprve začínáte dejte si pozor aby tomu byli lekce uzpůsobené a vy jste si cvičením nenadělali více škody než užitku.

Závěrem

V případě, že uvažujete nad krabičkovou dietou, zkuste z počátku tělo nastartovat speciální variantou a podívejte se na recenze ketodiety. Jedná se o specifický typ ditey, který vám třeba po mnohých nezdarech pomůže tělo nakopnout a dostat se tak konečně do formy.

Vzhledem k tomu, že u krabičkových diet je kalorický příjem daný, nemusíte nic počítat. V případě že si jídla připravujete sami a chcete mít přehled kolik jste toho snědli, pomůžou vám kalorický příjem spočítat různé druhy kalorických tabulek které snadno dohledáte na internetu. Pak už jen stačí pomocí chytrých hodinek, nebo chytré aplikace sledovat i svůj výdej, který, jak už jsme zmínili dříve, by měl být vyšší a máte jasno že jste na dobré cestě.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se vrátit do formy