Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak se zbavit monoklu? Zmírněte příznaky raz dva

Pokud se váš přítel minulou noc zachoval jako hrdina a popral se kvůli vaší cti, je to od něj nesmírně šlechetné, ale pravděpodobně si nese následky. Asi nejnepříjemnější důsledek večerní rvačky bývá monokl. Oteklé a dočervena zbarvené oko není nic hezkého a může to mít vážné důsledky třeba v zaměstnání. Proto vám poradíme, jak se ho účinně a rychle zbavit!

Včasný zásah

Pokud dojde ke rvačce nebo k pádu a je zasaženo oko, je nutný co nejrychlejší zásah. V oblasti okolo oka se totiž velmi snadno a rychle vytváří podlitiny. Proto co nejrychleji sežeňte led, který zabalte do kusu látky, například kapesníku, šátku nebo utěrky. Jestliže neseženete led, postačí vám i studená voda. Obklad byste měli přikládat každou hodinu na deset minut po dobu dvaceti čtyř hodin.

Modročerné zbarvení okolo oka je způsobeno vnitřním krvácením. Studený obklad tak zmírní otok okolo oka a stáhne cévy, které byly v důsledku nárazu porušeny.

Neotevírejte oko

Oko zasažené monoklem bývá většinou v důsledku poranění zavřené. Za žádných okolností se ale nesnažte oko násilím otevřít. Mohla byste tak způsobit ještě větší zranění, než je nyní! Také pokud možno příliš nesmrkejte, aby nedošlo k prasknutí dalších cév, kvůli kterým by se zbarvení rozšířilo.

Dávka kofeinu

Dopřejte vašemu oku velkou dávku kofeinu a udělejte si obklad ze silného odvaru černého čaje. Vyvařte tedy několik pytlíků černého čaje a nechte je minimálně 15 minut louhovat. Poté odvar zchlaďte a přikládejte jako obklad, nebo si s odvarem oplachujte postižené místo.

Gel na vstřebávání modřin

Pokud se vám nepovedlo sehnat obklad, nebo jste začali monokl řešit až ráno, nic moc už nezmůžete. Pořiďte si ale gel na urychlení vstřebávání modřin. Je to vaše jediná naděje, jak mírně urychlit vstřebávání otoku a také tak zamezíte rozšíření podlitin! Poraďte se tedy v lékárně, který přípravek bude ten nejlepší právě pro vás.

Make-up, jako dočasné řešení

Jako poslední řešení můžete sáhnout po make-upu. Snažte se otok mírně zakrýt, ne jej pokrýt obrovskou vrstvou líčidla. Spíše využijte vícebarevné korektory a krycí krém. Samozřejmě ale nečekejte zázraky!

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se zbavit monoklu? Zmírněte příznaky raz dva