Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak se zbavit octomilek? Okořeňte je!

Octomilky se stanou součástí domácnosti velmi snadno, zato zbavit se jich bývá velmi obtížné. Stačí nevynést koš, nebo neprobrat ovoce vyložené na míse a octomilky se množí po tisících. Je to problém, který dozajista zažila každá z nás, nebo určitě zažije. Proto vám přinášíme 6 tipů, jak se jich účinně zbavit!

Prevence je nejlepší zbraň!

Nejlepším bojem proti octomilkám je prevence. Proto nenechávejte ovoce volně ležet, ale skladujte ho v lednici. Také musíte pravidelně vynášet odpadkové koše, a to minimálně jednou za dva dny, ať už je koš plný, nebo není. Octomilky celkově láká ovoce, proto doma nenechávej otevřené džusy nebo víno a i ovocné koláče vždy pečlivě přikryjte utěrkou. Nezapomeňte také čistit odpad.

Hřebíček

Octomilky nemají rády vůni hřebíčku. Proto rozmístěte mističky s hřebíčkem po celé vaší kuchyni a jen se dívejte, jak octomilky samy odlétají. Hřebíček navíc příjemně voní, a tak bude vaše kuchyň skvěle provoněná a hlavně bez octomilek!

Nástrahy

Do uřezané plastové láhve dejte přezrálé ovoce a zalijte trochou vody. To neprodyšně překryjte papírem či potravinovou fólií. Do ní udělejte vidličkou či nožem malinké dírky. Mušky tam vletí a nedostanou se ven. Pokud pak s nádobou zatočíte, mušky se ve vodě utopí. Pro zvýšení efektu přilepte na misku samolepicí pásek (berušky) na hubení octomilek.

Catch Berušky

Jedno balení „Berušek“ obsahuje šest proužků, které mají pomáhat při odchytu octomilek a jeden vydrží až 4 měsíce. Proužky obsahují lepidlo odolné proti UV záření, a tak je můžete snadno kdykoliv odlepit. Octomilky se na proužky nalepí a uhynou, tím pádem zamezíte jejich rozmnožování a zbavíte se jich jednou pro vždy.

Síť v okně vám nepomůže

Síť v oknech vám moc nepomohou. Octomilky jsou tak malinké, že je nezastaví. Musely by být opravdu velmi husté. Takže nezbývá než se snažit, abyste jim doma neposkytly nic, co jim chutná. Jen tak se tito nevítaní návštěvníci u vás doma neusídlí.

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se zbavit octomilek? Okořeňte je!