Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak se zbavit zápachu z bot? Máme pro vás tipy i užitečné babské rady

Adéla Beranová

Adéla Beranová

23. 9. 2014

Je to jedno z největších faux pas, které se vám může stát. Nasládlý nepříjemný odér linoucí se z vašich bot do celé místnosti může odradit nejednoho parnera do hovoru. Jak se ale zbavit zápachu z bot nebo ještě lépe, jak mu předejít? Poradíme vám hned několik tipů!

Přemýšlejte už při nákupu

Už při výběru bot berte ohled na to, jak moc se vám potí nohy. V každém případě byste měla kupovat vždy obuv z kvalitních a hlavně prodyšných materiálů. Ideální jsou jakékoli přírodní tkaniny nebo pravá kůže. V botech budete chodit celé dny, proto se přece jen vyplatí do nich investovat.

Víc bot, méně zápachu

Při téhle radě zaplesá srdce nejedné ženě. Při boji se zápachem z bot je totiž víc než žádoucí mít párů víc a střídat je. Je jasné, že pokud budete chodit celé léto v jedněch teniskách, nebudou už začátkem srpna nijak příjemně vonět. Boty byste měla střídat, aby všechny stihly dostateně vyschnout a vyčichnout.

Střídejte je jako ponožky

Pokud máte problém s nadměrným pocením nohou a s ním spojeným zápachem z bot, nenoste boty nikdy na boso. Kvalitní ponožky z přírodních materiálů jsou pro vás opravdu podstatné. Není vůbec na škodu nosit při sobě třeba i jedny náhradní, když budete mít pocit, že už máte nohy zase příliš spocené.

Tip: Nenoste celý den jedny boty. Do práce si vezměte přezuvky. Zní to jako rada pro předškoláky, ale opravdu funguje.

Co dělat proti zápachu

Existuje mnoho různých sprejů a výrobků proti zápachu z bot. Některé fungují, jiné trochu méně. Nemusíte ale vždy utrácet za drahé spreje. Zkuste některé z následujících rad:

  • Vysypte boty na noc jedlou solí a nechte ji působit.
  • Kupte si levnou vodku a pomocí rozprašovače jí postříkejte nevábně vonící boty.
  • Pro pohlcování nepříjemných pachů je také perfektní kočičí stelivo, které je přímo k tomu vlastně určené. Vyplňte jím ponožky a na noc je vložte do bot.
  • Naše babičky používali také listy libečku, aby jim boty tolik nezapáchaly. Zkuste do bot vložit hrst jeho lístků a nechat je působit přes noc.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se zbavit zápachu z bot? Máme pro vás tipy i užitečné babské rady