Menu
WomanOnly
Vlasy a nehty

Jak si natupírovat vlasy? Chce to cvik i kvalitní přípravky

Redakce

Redakce

28. 5. 2014

Každá žena by si přála mít velký objem, ale málokterou příroda obdařila hustou hřívou. Jeden z nejlepších způsobů jak velkého objemu dosáhnout, je vlasy natupírovat. Není to ovšem tak snadné jak se na první pohled zdá. Záleží hlavně na přípravcích.

60.léta  nám kromě sexuální revoluce a džínů přinesla také tupírování. Jistě si každá z nás vzpomena na fotky našich babiček s natupírovaným drdolem. Natupírované vlasy se ale opět vrací do módy. Tupírování přitom není náročné, chce to jen trochu cviku. 

Kadeřnice každodenní tupírování nedoporučují . Vlasy se mechanicky ničí a mohly by začít vypadávat. Nechte si tedy extra objem jen na zvláštní příležitosti. 

Zvolte vhodné přípravky

Základním pravidlem jsou vhodně zvolené stylingové přípravky. Při fénování je nutné dodat vlasům objem pomocí pěnového tužidla či vlasového tonika.

U pěnového tužidla je nutné si dávat pozor na množství. Nejvhodnější je dávka o velikosti golfového míčku. Co se týče tonika, postačí množství odpovídající šesti až sedmi stříknutí. Jinak by se mohly vlasy slepit. Dále je potřeba výsledný účes zafixovat, a proto je vhodné investovat do kvalitnějšího laku na vlasy.

Pomůcky na tupírování

Kromě již zmíněných stylingových přípravků je dobré si obstarat tupírovací hřeben. Ten můžete zakoupit buď s přírodními štětinami, nebo plastový. Díky prodloužené rukojeti navíc vlasy snadno rozdělíte do jednotlivých sekcí. Pokud si z nějakého důvodu nemůžete hřeben obstarat, postačí klasický kartáč.

Jak na tupírování

Vlasy si umyjte šampónem určeným pro objem vlasů. Do mokrých vlasů aplikujte pěnové tužidlo anebo vlasové tonikum a vyfoukejte je směrem od kořínků ke konečkům.

Oddělte vrchní část vlasů od temene hlavy, poté si odeberte další část vlasů a tu natupírujte směrem od konečků ke kořínkům. Takhle pokračujte do výsledného efektu. Každý pramen lehce zafixujte lakem.

Na závěr vrchní pramen vlasů přehoďte přes natupírovanou část a uhlaďte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si natupírovat vlasy? Chce to cvik i kvalitní přípravky