×
WomanOnly

Jak si správně kulmovat vlasy? Mějte přirozené sexy kadeře!

Zdroj: Shutterstock.com

Každá žena touží po tom, co zrovna nemá. Takové naše pravidlo. Proto ženy s rovnými vlasy chtějí mít kudrnaté, nositelky vlnitých vlasů zase touží po rovných atd.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Možností účesů, délek a barev je nepřeberně, takže to my ženy nemáme vůbec jednoduché.  Nyní vám poradíme, jak i rovné vlasy můžete proměnit v sexy vlnitou hřívu. Důležitým pomocníkem je kulma. Víte jak ji správně použít, aby účel vydržel co nejdéle?

Nejprve je důležité zvolit správnou kulmu. Na trhu existují kulmy s odlišným průměrem a to od 9 cm až po šířku 20 cm. Promyslete, zda chcete drobné vlnky a lokýnky nebo velké bohémské vlny. Pokud jste začátečnice, raději vsaďte na klasiku.

Nikdy nepoužívejte kondicionér při mytí vlasů, pokud chcete vlasy následně kulmovat. Kondicionér vlasy zjemňuje, tudíž by vlny velmi rychle zplihly. Pro dlouhotrvající tvar vln umyjte a fénujte vlasy večer, poté je nechte odpočinout a ráno kulmujte.

Vlasy by měly být před kulmováním suché, takže je nemusíte dál namáčet. Stačí přirozená vlhkost vlasů. Vlasy budete formovat a upravovat neuvěřitelným množstvím tepla a to jim vůbec neprospívá. Chce to tedy přípravky na ochranu proti horkému vzduchu.

Doporučené teploty pro kulmování:

cca 100°C pro jemné a rovné vlasy
cca 130°C pro jemné a zvlněné vlasy
cca 160°C pro silné vlasy
cca 190-200°C pro silné a kadeřavé vlasy
max., maximální teplotu pro velmi silné a nepoddajné vlasy

Vlasy dobře rozčešte, rozdělte na prameny, vrchní prameny upevněte skřipcem nahoru a začněte kulmovat spodní prameny od konečků směrem ke kořínkům. Navíjejte pramen po celé délce kulmy, aby se nepřekrýval. Natočené vlasy několik sekund přidržte a pak kleště uvolněte, aby vlasy lehce vyklouzly.

Lokny nelakujte ani neupravujte, dokud zcela nevychladnou. Pokud na ně sáhnete dříve, porušíte jejich tvar a celou formaci. Vlasy si zlehka projeďte prsty, aby se vytvořily volně splývající lokny. Na závěr si účes zafixujte.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*